Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumba

aga

Yeni Üye
Kaplumbagimin bogazi sismis nefes alamiyor yardimca ola bilirmisiniz? Azerbaycandan yaziyorum wahtsapdan yardim ede bilirmisiniz? Fotorafini gonderim bakasiz.+994602340000.Burada kaplumba doktoru bulamiyorum

Sorun
O

Ekli dosyalar

• IMG-20240406-WA0004.jpg
    IMG-20240406-WA0004.jpg
    275.2 KB · Görüntüleme: 20
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvana yem ve yiyecek ne veriyorsunuz?

Vitamin damla veriyor musunuz?

Salam sosis gibi işlenmiş gıda yada tuzlu yiyecek verdiniz mi?

O bölgede daha öncesinde yaralanma, kanama, deri yırtılması ve yara oluştu mu?

Ne zamandan beri böyle, ne zaman şişkinlik başladı.

Akvaryumda mı bakıyorsunuz? Genel bir resmini çekip atabilir misiniz? Buna sebep olabilecek birşey var mı bakayım.

Eczanede genta yada gentagut göz damlası satılıyor mu bakın. Yada gentamisin içeren ilaç.

Normal olarak veteriner hekim varsa baytril de yazdırabiliriz.

Siz soruların hepsini cevaplayın bir fikir edinelim.

Selam.Vitamin vermiyorum cunki bilmiyordum .Sosis falan vermiyorum .İrandan kendi yemini aldirtdim. akvarumda bakmiyorum cunki cocuk icin tehlikeli cocukla iyi arkadas.20 litrelik bidon kesib onun icinde bakiyoruz.Yaralnma hic olmadi ..git gitr sis artiyor agzini kapatamiyor artik.vitaminin ismin ve kullanim seklin ve goz damcisinin ismi ve kullanim wekli nasil?

Ekli dosyalar

• IMG-20240406-WA0000.jpg
    IMG-20240406-WA0000.jpg
    254.3 KB · Görüntüleme: 12
Selam.Vitamin vermiyorum cunki bilmiyordum .Sosis falan vermiyorum .İrandan kendi yemini aldirtdim. akvarumda bakmiyorum cunki cocuk icin tehlikeli cocukla iyi arkadas.20 litrelik bidon kesib onun icinde bakiyoruz.Yaralnma hic olmadi ..git gitr sis artiyor agzini kapatamiyor artik.vitaminin ismin ve kullanim seklin ve goz damcisinin ismi ve kullanim wekli nasil

Hastalanana kadar burada bakiyordum

Ekli dosyalar

• IMG-20240406-WA0007.jpg
    IMG-20240406-WA0007.jpg
    216.4 KB · Görüntüleme: 12
Hastalandikdan sora buraya koydum .bilmiyorum hic neden koydum..Yapacak baska bir sey bulamadim

Ekli dosyalar

• IMG-20240406-WA0006.jpg
    IMG-20240406-WA0006.jpg
    103.9 KB · Görüntüleme: 13
O kapta olmaz. O dekorda uygun değil renkli taşlarda bu hayvanlar suda yaşar. Akvaryum alacaksınız. En az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider.

Bu hayvanlar salmonella taşır. Çocuklar 7 yaş altı ise risklidir. Yüksek ateş ve ishal yapar. Her türlü temasda ellerini sabunlasınlar belli mesafede dursunlar.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası şart. Bunlar metabolizmasını canlandırır üşümesini önler.

Lamba konusunda burada bilgi verdim.

Burada da kuru alan örnekleri var.

Hayvanda enfeksiyon var ve ciddi durumda kan zehirlenmesi söz konusu, antibiyotikli göz damlası bakın. Gentamisin içeren öncelikli. Bulunca alın. Başka varsa resmini çekip atın bakayım. Gentamisinli bulamazsanız tobramisinli olanı alın.

Sabah akşam ağzına yada yemine 3 damla damlatın. Ağzını açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla 4 damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Bir kısmı girer.

Petshoptan vitamin olarak deep fix reptivit, sera reptilin ne varsa bakın sürüngen vitamini alacaksınız.

Bunu her gün bir damla verin.

Şu an haşlanmış et, tavuk parçası ve haşlanmış yumurta akı deneyin. Ne yerse gücü artar.

İki alan da aslında aynı, ısıtıcı filtre ve ısıtıcı lamba yok

Her kese tesekkurler arkadaslar..ben bu kaplumbani aldikda bana hic boyle anlatmadilar

Çünkü onlarda bilmiyorlar. Hayvanlara ticari mal gözüyle bakıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: aga
Geri