Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa akvaryumu için platform

tpsy80

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Bir kaç sitede kaplumbağa platformu gödüm akvaryumun tepesine takıyorlar ev gibi. Bu platformu kullanan varmı ? Varsa tavsite ediyormu ?
Benim 2 kaplumbağam var ve boyutları elim kadar.

Cvp: YENİ KAPLUMBAĞA PLATFORMU

Turtle topper. Kullananlar dan daha olumsuz bir yorum görmedim ben. Ama önemli olan akvaryumuna ve kaplumbağalarına uyumu. Topper in eni 35 cm, burada akvaryumun eni ile karşılaştırılıp gözlemlenmeli. Akvaryumunuzun eni küçük ise biraz vantuzlardan uzatma imkanın var ama tam olarak kaç cm lik akvaryum enine göre uzuyor kullananlara sormak lazım.(hatta ben sorayım bende almayı düşünüyorum)

http://www.dailymotion.com/video/x94ruf_the-turtle-topper_animals

Yazmayı unutmuşum.. Kaplumbağalara uyum ise, eğer kaplumbağalar çok büyük ise kuru alana çıkarken kullandıkları rampa sıkıntı olabilir.

hatırladığım kadarıyla 33 cm'ye kadar eni olan akvaryumlarda kullanılıyor. giriş deliği ise ende 12-14 cm gibi bir şeydi. kullanan arkadaşlardan veya netten ölçülerini alabilirsin.

benım kaplumbağalarım el kadar..akvaryumun eni is 40 cm

o zaman olmaz.

zaten büyük hayvanlar için uygun değil. bu arada hayvanın ölçüsü kuyruktan boyuna kadar olan kabuk ölçüsüdür. herkesin eli farklı. bu şekilde ölçüm yapmalısın ki belirleyici olsun.

Videodaki painted turtle de çok güzel.

anladım..cok tesekkur ederim..benım zaten su an kuru alanım var...ama memnun deilim o bakımdan yeni bakıyorum...akvaryumum 40cm 60 cm

http://turtletopper.com/

Ölçüler inch cinsinden. Size ebatları cm olarak veriyorum. 43,18 x 35,56 x 25,4

tesekkür ederim..ama cem arkada bunun benım kaplumbağalar için küçük oldugunu soylemişti..ama yinede bakacagım

El kadar kaplumbağa girerde çok kısa süre kullanır. Bencede olmaz. Hazır bakmışken başka arkadaşlar için de ölçüleri yazmak istedim.

Emre abi, Benmi akvaryumun eni 25 cm idi. Yani akvaryumu topper e tam ortalarsak, sağ ve sol dan 5 cm lik bir fark oluşacak. Kullanabiliceğimi düşünüyorum ama sanada bi danışayım dedim

Hiç kullanmadım ama bildiğim kadarıyla yandan sabitleme aparatları var. Daha küçüklere bu şekilde uyuyor. Zafer bu üründen almıştı. Görürde yazarsa fikir olur.

Cvp: Kaplumbağa akvaryumu için platform

alttaki vantuzları içe doğru ayarlanabilir biçimde olduğu için 35,56 cm'den küçüklerin daha doğrusu 33 cm'den diyeyim. sabitlenmesine olanak veriyor. gene de vantuzların uzunluğunu almış arkadaşlar daha net cevap verir.

Geri