Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa farkı

YKronos

Yeni Üye
1 hafta önce 2 tane yavru kaplumbağa aldım. Fakat biri diğerine göre fazla hareketli. Akvaryuma 3 yem atıyorum hepsini biri yiyor hem o normalde yemesi gerekenden fazla yemek yiyor hem de diğeri aç kalıyor. Şuanda yem verirken kaplumbağaları ayrı kaplara alıyorum yemlerini öyle veriyorum ancak suları az zaman geçtikten sonra soğuyor. Ne yapacağımı bilemedim.

Cvp: Kaplumbağa farkı

Dışarıda yemlemek bence doğru değil. Yemleri tek tek verebilirsin ya da çok yiyene reptomin gibi yemesi zor yemi kırmadan verebilirsin. Elinden yemeye alışırsa o şekilde de verebilirsin. Ben tek tek atıyorum yemleri bende de aynı problem var.

Her ikisinide çıkarmayın. Yavaş olup yemi yiyemeyeni akvaryumda besleyin. Bu esnada hereketli olanı ayrı kapta besleyin. Her ikiside yemlerini yedikten sonra akvaryuma alabilirsiniz.

yiğit foruma hoşgeldin. yapman gereken çağatayın dediği gibi akvaryumdan çıkarmadan birine bir köşede, diğerine diğer köşede ver. çabuk bitiren öbür tarafa yanaşırsa elinle engelle. ve biran önce elden yemlemeyi hayvanlara öğret. bu şu açıdan önemli hayvanlara vitamin, devit ve kemik tozu verme durumları kadar hastalanırsalar ilaç verme durumu da olursa bu yöntemle suya bulaştırmadan direk ağız yollu yeme bulayarak vermen gerekecek.

emre gene benden önce davranmış.:smile:

Hoşbulduk. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Daha ilk günden kafamdaki büyük bir soru işaretinden kurtuldum :smile:

Geri