Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa - Kuru alan ilişkisi :)

Cvp: Kaplumbağa - Kuru alan ilişkisi :)

Güzel olmuş elinize sağlık. Kaplumbağanız büyük. Tek iç filtre nasıl yetiyor o akvaryuma öyle?

O kadar iç filtreye odaklanmışım ki dış filtre borularını görememişim :D

Nil hanım, yorumunuz için teşekkürler. Raffy için duacıyım inş çıkacaktır. :)

Mert bey, :D evet dış filtre olmazsa olmaz..

ah yaa insallahh cıkar ama yoook sudan kopamıyoruz biz :)

bir fotoğraf çekip yollasanız belki yardımcı olabilirim :)

Benim kapluş kuru alanı kaydırak gibi kullanıyor :) hoşuna gitti herhalde çıkıp kayıyor çıkıp kayıyor :))

ben neler neler denedimm kuru alann neler yaptım ama raffy guneslenmeyi de sevmiyor kuru alanı da nasıl alıştırabilirim ki

Ben alıştırmak için özel bir şey yapmadım. Kuru alana ilgisini çekmesi için bir şeyler koyabilirsin. İlla ki kurumak isteyecektir. Ben ilgisini çekmesi için deniz kabuğu koymuştum. Sırf onun için denizden çıkarıp getirmiştim. :)

ben de baya bi yontem denedimm ama bakalımm belki zamanla cıkmayıdener :) sadece yemi kuru alana getirdigimde cıkıyor yemi aldıgı gibi suya kuru alan macerası sadece bundan ibaret :)

:) yani çıkması için bir engel yok, istese çıkabilir. O halde sadece çıkmasını beklemeliyiz :) Yemlerini su içinde yiyebiliyorlar zaten. Tükürük bezleri yokmuş bu şeker hayvancıkların o yüzden dışarıda yiyemiyorlar. :) Karides, peynir,kaşar,beyaz et,kırmızı et,salata,kıvırcık,çilek,böğürtlen,kayısı... Çok sağlıklı besleniyor papy. Ben ne yersem o da onu yiyor :)

:) evett hiç bi engl yokk bekliyorum bakalım :)) aynen ben de oyle verebilcegim yiyecekleri veriyorumm hemen hemen aynı seyler. saglıklı olsunlar da :)

Evet Sanırım çare buldum sonunda raffy kuru alanda :)

umut süt ürünleri, et ve işlenmiş et ürünleri, ayrıca meyveler bu hayvanlar için sakıncalıdır. tuzlu ürünler başta böbrek iflası olmak üzere vücudunun su toplamasına bağlı ödem yapar. tatlı ürünlerde de aynı şekilde vücut yok etmek için aşırı insülin salgılar, pankreası zorlar. et yemlerden soğutur. işlenmiş etlerin uzun süre dayanması için kullanılan sodyum da tuzlu yiyecekler gibi etkiye sahiptir. yem harici olarak hayvana verebileceğin şeyler. marul, kıvırcık ve salatalıktır. bunlar harici bir şey verme

Peki cem bey. Karides olsun, özel karışım yemler olsun kaplumbağa yemiyor. Nasıl alıştırabiliriz ?

Ve sormam gereken bir şey daha var. Bir yerde okumuştum. Bazen kaplumbağaları aç bırakmak doğal yaşamlarını sağlamak için doğru bir hareketmiş fakat ben böyle bir şey denemedim, uygulamadım. 4 günlük bir tatile çıkacağım. Gitmeden önce karnını bir güzel doyurmak şartıyla , hayvan 4 günlük açlığa dayanabilir mi ?

hayvan 10 cm kabuk boyunu geçtiğinde haftanın değişik günlerinde bir gün aç bırakılabilir. yem yememesinin sebebi et yemesinden kaynaklı. yemleri her öğün zamanı geldiğinde sırayla birer tane ver. illaki yiyecektir. biraz zaman alabilir. bu arada hayvanın kabuk boyu kaç cm ve kullandığın yemler neler ?

Kabuk boyu 17 cm. Yem olarak kullandığım tek şey karides. Kombine olarak kullanabileceğim yemler önerir misin ?

ana yem de sera raffy p, carnivor, tetra reptomin, jbl agil, sera vital (bu ot türevli yemdir. haftada üç kez verebilirsin) diğerleri her daim verilecek yemler. ona göre ayarlama yaparsın.

ek yemde sera raffy I (gammarus/karides) haftada iki kez veya üç günde bir, bunu sendeki bittiğinde alırsın.

destek yemde jbl calcil veya sera raffy mineral (calcildense bunu almanı öneririm. içinde kalsiyum yanında vitamin ve madensel içerikte var. ekstra vitamin damla almana gerek kalmaz.) bunlar haftada bir verilir.

sürekli karides yani protein alımı gut hastalığı yanında kabukta şekil bozukluğu da yapar. diğer yemleri bir an önce temin et.

Teşekkür ederim. 2,3 gün içinde 4 ve ya 5 çeşit yem alacağım. Doğru bir şekilde beslenme tablosu oluşturacağım Ki ben evde olmadığım zamanlarda da kardeşim besleyecek. :)

Geri