Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa yem verme

EverDEbo

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar ben kaplumbağalarıma sabah akşam yem veriyorum verdiğim yemlerde 4 tane kurutulmuş küçük karides 3 tanede biorept sizce uygunmu azaltmalımıyım çoğatlmalıyımmı ?

Cvp: Kaplumbağa yem verme

Sabah 2 gammarus,Akşam 2 gammarus(karides) yeterlidir. Eğerki 10 cm i geçmişşe haftada 1 gün aç bırakın.
Çok fazla yem veriyorsunuz. Kapluşunuz obez olabilir.
Reptomin ya da sera raffy p sipariş verin.(Yaşadığınız yer küçükse)
İnternette güvenilir siteler var
Tetra Reptomin yada sera raffy p alırsanız haftada iki kez kardies verirseniz yeterli olur
Verdiğiniz kardies dışındaki yemi hiç duymadım. Pek güvenilir olmayabilir.:smile:

az vermeye çalışıyorum ama çıldırıyo hep suya vuruyo ıslanıyorum aç bıraktığımdada uyuyo hep

Kaplumbağanızın kabuk boyu ve takribi yaşı nedir?
Kaplumbağanızı tek öğün besleyin. Haftada bir gün aç bırakın. Bu günü her hafta değiştirin. Sabit bir gün olmasın. Tüm ömrü boyunca sürecek kural günlük yem miktarı kafa hacmi kadar olmalıdır. Kaplumbağanız iki yaşında ise 2/5 oranında ana yem yani reptomin türevi, 2/5 oranında bitkisel yem yani vital türevi, 1/5 oranında da gammarus karides verebilirsiniz. Bu oranı ayarlamak zor olursa tek tip besin ama gün sayıları ile bu oranı yakalayarak uygulayabilirsiniz.

kaplumbağam 2 yaşında bana özel yemler haricinde onlara iyi gekicek bir yem tavsiye edermisiniz örneğin marul vb

2/5 olan bitkisel bölüm için iyi yıkanmış taze marul, salatalığın susuz ve çekirdeksiz bölümü, havuç önerebilirim.

1/5 olan gammarus ve karides içinde haşlanıp soğumuş alabalık gibi tatlı su balığı verebilirsiniz. Çok iyi haşlanırsa nadiren hamsi olabilir.

Severse Aek in dediği gibi verebilirsiniz
mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html
Burada yazıyor

Geri