Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa yemini balıklar yiyor.

batus798

Bronz 1 Üye
Merhaba gene ben :) herneyse bugün sıkıntım farklı söylediğim gibi raffy p var onu attım kırıp ama balıklar yedi karides attım onu da didikleyip bırakıyorlar sonra kayboluyor karides heralde kaplumbağa yiyordur. Hala kalıcı bir kuru alan olmadığı için motorun üstünde duruyor yani kuru alamda yem vermem zor.

Not: Az once kalktigimda akvaryumda yuzuyordu :D

Not: Yazım kurallarına ve doğru yazı yazmaya özen gösterelim.-antifbyigit

Cvp: Kaplumbağa yemini balıklar yiyor

Yalnız şöyle bir sorun var kaplumbağalarla balıklar aynı akvaryumda olamazlar.

RE: Kaplumbağa yemini balıklar yiyor

Meehaba yigit abi ben daha once kucukken bakmistik gene 2 tane annem koku yaptigi isyerindeki akvaryuma koydurdu ve orada bir suru farkli ciklet turu ve kaplumbagam bayagi buyudu yani yasadi sonra yapilan kiru alandan kacmis yani baliklarla yasadi ve kaplumbagam kabu degistirecek galiba kendini ic filtreni su ceken yerine yapistirip ust kabugunu kasiyor

Kuru alanda yemesi mümkün değil zaten. Tükürük bezleri yoktur. Yemleri suda yerler.

Kuru alan kesinlikle olmalı.

Gecici olarak ic filtreden kuru alan yaptim en kisa zamanda disi bi kaplumbaga ve kuru alan temin edecegim ama kaplumbaga raffy p yedi ama genelde kuru alanda duruyo anlamadim ki baliKlardan korkuyomu acaba ?

Hayvan strese girmiş olabilir. Balık ile kaplumbağayı aynı tankta beslemenizi önermem.

Az once bir karidesi ikiye bolup attim ve kaplumbagam isimsiz bir parcasini yedi hemen diger parcayi gormedi ama hala kuru alanda duruyor genelde anlamadim gitti

Suya hiç mi girmiyor? Gece nerede duruyor?

Gece geçici kuru alanda uyudu.Dün almıştım zaten , sabah 11 gibi kalktigimda suda yüzüyordu.Yani arasıra giriyor gibi duruyor zaten şuanda odev basindayim gozlem yapamam ama ben gelince hemen suya daliyor suda hareketli ben baliklara alisik olmadigi icin oldugunu dusunuyorum cunku kuru alanda ısıtma yok sanırım kabuk değiştirecek dedigim odevden kalkiyim kaplumbagayi incelerim ve resim cekerim

Kuru alanda ısıtma olmazsa hasta olma ihtimali ve yemden kesilmesi çok yüksek. Kuru alanda ısınarak metabolizmalarını düzenlerler. Buda sindirim ve iştahta önemli unsurlardan biridir.

Benim akvaryumdan kaynakli lamba koymam mumkun degil onun yerine kendinden ısıtıcılı kuru alanlar varmıdır?

Sürüngenler için zemini ısıtan malzemeler üretiliyor ama lambanın yerini tutmaz ve ıslak hayvanın üzerine çıkması ne kadar uygun onu bilemem. Tabi uva ışını eksikliğide onu etkileyecektir. Lamba ile güneşi simüle ederek güneşlenme şansları da önemli.

Benim akvaryum13.1 lt dedigim gibi tasinir tasinmaz buyuk bir akvaryuma gececegim (yaklasik olarak 200 lt var aklimda) o zamana kadar bana kuru alan ve lamba onerirseniz cok sevinirim :)

Lütfen

Yardım edicek kimse yokmu

Emre abi orda mısın?

Kuru alanı hazır alabilirsin, yada cd kabından yapabilirsin. Akvaryumun küçük olduğu için bunlar sığma güçlüğü çekebilir. Su üzerine uzanacak bir taş yada taşlar bulup onu ısıtabilirsin. Burada en alttaki akvaryumumda bu mantıkla yaptığım kuru alan mevcut. Mandallı lambalarıda Bauhaustan almıştım.
mailto:/forum/Konu-150x80x70h-840-lt-ve-diger-iki-akvaryumum.html

Mandallı lamba için ayrıca bu konuda linklerde mevcut Batuhan.
mailto:/forum/Konu-mandalli-lamba--8459.html

Ampulde bunu alabilirsin. Sanırım 60 w artık tükenmiş. Ama buda uygun mesafeden iyi iş görüyor. Kullandığım bir ürün.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=13208

çok teşekkür ederim emre abi umarım en kısa zamanda taşınırız da isimsiz de düzgün bir akvaryuma sahip olur :D teşekkür ederim herşey için :D

Hiç önemli değil. Onun için olan gelişmeler bizide sevindirir :)

abi bende senin gibi 150x80x70h ölçülerine yakın bir akvaryum almak istiyorum bu konuyu konuşuyim evdekilerle taşınınca :D

Ben yaptırdım ama tek yaşadığım için kapladığı yeri önemsemiyorum. Ailemle olsam yapamayacağıma eminim :)

emre, batuhana fiyatını söylersen zaten bu işin olamayacağını anlar. çünkü akvaryumla bitmiyor iş.

Geri