Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar için yem önerisi

IEJDERI

Yeni Üye
12 13 senedir beslediğim 3 tane kaplumbağalar için yem önerisine ihtiyacım var
yem alırken zaman zaman kararsız bırakıyor beni
aldıgım normalde Turtle Sticks Green Food birde karides ayrı alıp karıstırıp veriyorum
bu şekilde devam edimmi yoksa daha saglıklı daha iyisi varsa onlardanda alabilirim sonuçta hayvanlar bi kaç lokma bişey yiyor
onuda en iyisini vitaminlisini alıp bakmak gerekiyor.

Hayvanlar 8 cm kabuk boyundan büyük olduğuna göre günde bir öğüne düşeceksiniz. Her yem kendi gününde olacak. Karıştırdığımızda yem seçer. Sevdiğini yer diğerini bırakır.

Yem gammarus mu karides mi? Gammarus ise ufak kalır. Bitince almayın. Yetişkinlerde jbl energil, sera raffy royal ve tropical reptiles carnivore yemleri kullanıyoruz. Bunlardan birini kurutulmuş yem olarak alabilirsiniz.

Elinizdeki ahm'nin yemi ise kullanın. Ek olarak mineral yemde tropical biorept W ve ana yemde omega one adult turtle sticks ile dajana gammarus sticks yemlerini alın.

Bu dajana gammarus sticks kurutulmuş yemlere de bir nevi alternatiftir. Yani onların stick formudur. Kurutulmuşları almaya bilirsiniz yada çeşit olsun derseniz alabilirsiniz de.

Tabanda vitasand pro78 marka sarı silis kum kullanın. Kumu eşeleyip vakit geçirir yem kalıntısı ararlar. Bir miktarda yerler. Bu hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atmalarına yardımcı olur.

Son düzenleme:
çok tşk ederim verdiğiniz bilgi için.sölediğiniz şeyleri hemen inceleyip takviyeye devam ediyorum. gene takıldıgım bişey olursa danışabilirim size

Geri