Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagalar yesil erik yer mi?

SiNemMm

Altın 3 Üye
Kapluslar yesil erik yer mi yavru kapluslarim var iki tane.ben yiyorum onlar bakiyor yedirsem bir sorun olur mu

Cvp: kaplumbagalar yesil erik yer mi

Yeşil erik yerine marul ya da salatalık falan verin. Bilmiyorum eriğin bir zararı olur mu? Suyun içine bir parça atın bakalım yiyecekler mi? :)

Bn ne uzatsam yerler diye dusunuyorum ama hasta olabilir ler mi ki :-(

Yok hasta olmazlarda severlerse yiyebilirler.

Bence erik yememeli. Marul gibi değil sonuçta.

Birsey olursa diye korktum vermedim.cok erik mesela bazi insanlari ishal yapabiliyor belki onlarda ishal olurlar :-(
Yesil erik yedirten varsa deneyebilirdim ama kimse yedirmemis galiba. :)

Arada ufak bir parça vermenizden bir şey olmaz.

Zaten bildiğim kadarıyla meyva az verilmeli. Ağırlık sebze olmalı.
Marulu da severek yer. Salatalığın ise çekirdeksiz tarafını verebilirsiniz.

Kara kaplumbağaları bir çok meyve-sebze tüketebiliyorlar... RES'ler her türlü sebzeyi sindirebilir mi bilmiyorum dişleri olmadığı için küçük parçalarla verirseniz sindirimde bir sorun olmaz sanırım. Sonuçta attığımız yemleri bile su sayesinde yumuşatıp yutabiliyorlar. Ama ben en çok "ben yiyorum onlar bakıyor" lafına takıldım :) Kaplumbağalarınızla bu denli bağ kurmanız çok hoşmuş :)

Onlar bnim canim.minik bebeklerim.cok asiri seviyorum onlari.cigliklarla oglusum kizim kurban olurum sizi yaratana diyerek seviyorum.asiri seviyorum yani.bazen oturup onlari izliyorum.cok tatlilar coook

Catlak annelerinden urkselerde elimin altina toplaniyorlar heycanla yuzuyorlar

Ben yeşil erik verdim yediler bişey olmadı.(ayrıca ufak parçalar atın)

Bende hiç bişey olmadı hatta biraz önce verdim seve seve yediler bi arada domates verdim yediler hiç birşey olmadı şu an yüzüyolar :smile:

Birde erikleri iyice temizleyin. Eğer erikler açıktaysa üzerine sinek vb. böcekler konarsa vermeyin kaplumbağlara hasta edebiliyor.

Erigin kabugunu cigneyemezler diye ergin icinden kucuk bir parca vermeyi dusunuyorum

Geri