Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalara sebze verirmi

Cvp: kaplumbağalara sebze verirmi

tmm toplarım ben aç kalıyorlar belki yerler diye bırakıyordum..

Yemekleri depolama egilimde canlilardir yani yem olmadi mi cepten yerler :) Zaten kis uykusuna yattiklari icin ornegin 1 hafta ac kalmak onlar icin hic sikinti degil

calcil ve agili yiyorlarsa iyi. calcil zaten kalsiyumdur. yine kemik verme. dışardan balık verme. dediğim jbl energil yeterli olur. elinde boş bir kutu varsa yedikleri ile yemedikleri yemlerden bir miktar içine at. kokuları birbirine geçsin. bu şekilde alışmaları kolay olur.

tmm cem abi deneyeceğim yem önerini umarım yerler birde yeşil biberi özlelikle sorma sebebim benim şuan filizlenen taze yeşil köy biberlerim varda organik ondan sordum ısrarla biberi sırf onlar için organik biber yetişitiryorum saksıda..jbl calcil,agil onları yiyorlar birde jblnin karides karışımı var yemle karşırık onu çok seviyorlar abi...

kendin üretiyorsan olabilir ama acı olmamasına dikkat et ve fazla verme C vitamini biberde yüksektir. ve fazla C vitamini zehirleyici etki yapar.

jbl schildkrötenfutter içindeki stickler balık, krill gibi canlıların unundan yapılır. bundansa kurutulmuş balık daha iyidir. bitince jbl energil alırsın. bu koku itibariyle agil ve calcilden daha yüksektir. diğer yemleri bunun içine at. kokusu sinsin.

marul ve kıvırcığın orta kısımlarındaki körpe yapraklardan da ver. yalnız suya attıktan yarım saat sonra yenmemişleri al. bitkileri çürütücü bakteriler açığa çıkmaya başlar.

abi tatlı biber özellikl sordum babanneme alırken tohumu marullar kalmıyroki abi atıryom suya arkamı bir dönüp tekrar baktığımda miğdelerine inmiş oluyor o dedğin kbl yemi bulabilirsem alırım genelde resimde gsteridklerim var jbl yem olarak petshoplarda ...

pet shoptan alma en az iki katı fiyata satıyorlar.
mailto:/Product/jbl-energil-kaplumbaga-yemi-1-lt/JPM018764

haklısın biliyorum abi 10-15 tllik yemi 25-30 liraya satıyorlar ankara sincandaki petshopçular

hepsi öyle satıyorlar. ama rekor kızılay selanik caddesi selanik petshopta. ilk aldığım sera royali 95 tl fiyata satıyorlardı indirimle 85 tl'ye sattılar. netten baktım 45 tl idi. o günden beri netten alışveriş yapıyorum.

haklısın abi ama benim kredi kartım yok iyikide yok ben naikit çalışmayı seviyorum kardeşimin var onada diyemiyom çekiniyor insan kardeşinde olsa benim yeme ihtiyacım var alırmısın demeye

kova yem almayı düşünüyorum ama annem bayatlar diyor sence bayatlar mı abi ?

hayvanların tüketebileceği orana bağlı. önceden 250'lik kutuyu süresinde bitirebilirmiyim diye düşünürken şimdi 1000'lik kutu 4-5 ay dayanmıyor. süresinde bitiremezsen çöpe atmak zorundasın. sürekli aç kapa nem ve kokusunu götürür. son kullanma tarihi içinde olmak kaydıyla 6-8 ay içinde tüketebilirlerse kutuyu büyütebilirsin.

kredi kartına gerek yok. iş bankasından normal kart alıp interaktif işlem için açtırabilirsin. o zaman internetten alışveriş yapabilirsin. ama kredi kartı gibi değil hesabındaki para dahilinde alım yapabilirsin.

kardeşin içinde şöyle olur. ya onun üstünden ek hesap açtırır ek kart alırsın. 1000 tl limitli. ya da onun kartından harcadığın miktarın parasını verirsin. haybeye iki kat paraya almamış olursun. firma havale de kabul ediyor ama bankalar 20 tl komisyon ücreti alıyor oda geliyor petshop ile aynı fiyata.

abi bize o 250 ml lik 3 ay ya gidiyor ya gitmiyor bazen 1 ayda bitiyor ondan sordum kova yem alsam bir sakıncası olurm u diye ?

kovalar 2.5 litredir. o fazla gelir. önce jbl energil al dene bir zaten 1000 ml altı yok. duruma göre diğerlerini de büyütürsün. yalnız sera carnivordan bir tane 250 lik al. bu hem mineral hemde protein içeriklidir. bunu yeme ihtimalleri yüksek. buna başladığında bir daha calcil alma. agili de 1000'lik alabilirsin.

tmm abi şimdi dediğin yemleri not alayımda unutmayayım iyileişnce çıkıp sorayım varsa alayım

Hayvanlar 13 cm ise sera vitalde alin gerci yazilmis olabilir ama ekliyim

cem abi dedi ama benimkiler jbl dışında yem yemiyorlar baştan aşağı okuduysanız konuyu :)

Okonuda yazmistim yiyene kadar baska yem vermeden sadece yemediklerini vermeniz lazim

cem abi yedikleir yemler yemedikleirni karıştır aynı boş bir kututa koy öyle ver yerler dedi...

alisarpın dediği seçenek bu dediğim durumda yemezlerse son çaredir. bir kaç gün aç kalır sonra yemek zorunda kalırlar. bu her iki süreçte sebze hariç dışardan protein içerikli hiçbir şey verme.

tamam abi dedikleirni yapıyorum harfi harfine aç kalınca otomatikmen seninde değidin gibi ne bulsalar yerler :)

Geri