Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarım:Fındık-Fıstık ve ben:)

emrahozer

Bronz 3 Üye
Merhaba :) İsmim emrah ..Adapazarlıyım.KAyseride ikamet ediyorum ..(erciyes üniversitesi)

İki tane kaplus aldım :) Onların ismi Fındık ve fıstık..
Fındık erkek olanı fıstık ise dişi sanıyorum..
Cinsiyetleri umarım tahmin ettiğim gibi çıkar:)

hepinize sağlıklı günler dilerim:)

Bu Fındık Erkek olduğunu düşünüyorum:)
IMG_3495.JPG

Bu Fıstık..Bu da Sanırım dişi:)
IMG_3502.JPG

Burdada beraberler..Dişi biraz daha kalıplı sanki:)
IMG_3511.JPG

Cvp: kaplumbağalarım:Fındık-Fıstık ve ben:)

Hoşgeldiniz. İlk fotoğrafta Fındık'ın elleri çok şirin görünüyor. Daha çok minikler. Cinsiyetleri konusunda bakalım tutturabilcek misiniz? :)

Forumumuza hoş geldiniz :) Birinci fotoğrafta ki kaplumbağanızın alt kabuk deseni diğerlerine göre daha farklı sanırım genetik :) Birde kaplumbağalar ortalama bir yaşına girmeden cinsiyet tahmini yapılamaz, ilerleyen zamanlarda hangisinin ne olduğu anlaşılacak :)
Bakım şartlarınız yeterliyse uzun yıllar birlikte olursunuz :)

Ben Araştırdım baya:) erkeğin cinsiyetini doğru tahmin edebildiysem sorun yok:) diğerinin dişi olduğuna güveniyorum.. Tesekkurler arakdaslar:)

Umarım tutturabilirsiniz :)

Bu arada yaşam alanlarını da görmek isteriz.

Gerçekten çok güzeller. Uzun ömürler dilerim :) İlk kaplumbağanın deseni benimde dikkatimi çekti. İlginç ve güzel.
Bu kadar küçükken sadece şansa kalıyor cinsiyet tahmini. Ama bende alt kabuk şekillerine bakarak bir tahminde bulunayım. Bence ilki dişi, bir ihtimal ikincisi erkek olabilir.

Cvp: Cvp: kaplumbağalarım:Fındık-Fıstık ve ben:)

AEK' Alıntı:
Gerçekten çok güzeller. Uzun ömürler dilerim :) İlk kaplumbağanın deseni benimde dikkatimi çekti. İlginç ve güzel.
Bu kadar küçükken sadece şansa kalıyor cinsiyet tahmini. Ama bende alt kabuk şekillerine bakarak bir tahminde bulunayım. Bence ilki dişi, bir ihtimal ikincisi erkek olabilir.

bence tam tersi:)

dermet' Alıntı:
Bu arada yaşam alanlarını da görmek isteriz.

tabiki..fotoyla beraber atarım..

Geri