Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım Nasıl Görünüyor?

Onur12

Gümüş 5 Üye
Bunlar benim kaplumbağalar. Genel olarak nasıl görünüyorlar ve cinsiyetleri konusunda fikri olan var mı?

[IMG]mailto:/63sobc.jpg*

[IMG]mailto:/k99k5c.jpg*

[IMG]mailto:/2i9gmbr.jpg*

[IMG]mailto:/f00kfb.jpg*

[IMG]mailto:/zisnxs.jpg*

https://[IMG]mailto:/ibj8zm.jpg*

Bir sorun yok gibi gorunuyor masallah :) 3.nun kabuk desenleri cok orjinal :) daha cok kucukler cinsiyetleri anlasilmaz 10 cmi gecmeleri gerekiyor
bu arada kuru alan devrilebilecek gibi geldi bana , sabit mi ?

Cvp: Kaplumbağalarım Nasıl Görünüyor?

hayvanlar güzel sorun yok gibi. 3. numaranın deseni fransız kraliyet armasına benziyor. kuru alana bir an önce bir çare bulman lazım düşüp hayvanları yaralaması bir yana ciddi anlamda yer kaybı yaratıyorlar. hayvanların gelişimi için rahatça yüzebilecekleri bir ortam lazım.

Hayvanlar cok tatli ve saglikli gozukuyor. Kuru alani cd kabindan yapsana? Kuru alanin hem dar (3 kaplus icin) hmde duscek gibi. Renkli taslarida cikarp kum koysan cok guzel olur.

Masallah saglıklı gorünuyolar uzun ve sağlıklı ömürler dilerim ^^

Kuru alan sakat gercekten. Cd kabından yap düsüp zarar görmesinler .

Hepinize teşekkür ederim. Akvaryumda ki taşlar boya vermeyen cinsten. O yüzden problem teşkil etmiyor. Ama kum almayı düşünüyorum.

Kuru alan temin edene kadar denizden getirdiğim taşlarla idare ediyorum. Resimde göründüğü kadar riskli ve kaba değil, geri tarafta rahatlıkla yüzecekleri alan var.

silis kum görsel açıdan iyi değil sadece bunun yanında sert stick yemleri öğütmek için yerler. bu faydası daha önemlidir.

Maşallah çok güzeller :) akvaryum onları bir süre idare eder. Arkadaşlar diğer konularda tavsiyelerde bulunmuş.
Cinsiyet için kesin sonuç bu aşamada ancak kan testi. Ama bir tahmin olarak üçüncü resimdeki belki erkek çıkar diyebilirim.

Benim tahminimde o yöndeydi. En sakini O :)

Bu boyütlarda cinsiyet tahmini oluyormu Emre abi benimkilerede bakalım o zaman :33:

Ecem in dediği ve benim yazdığım gibi sadece tahmin. Bu boyda gene belirttiğim gibi kesin sonuç kan testi. Belirgin cinsiyet özellikleri 10 cm sonrasıda kendini gösterir. Ama ben üçüncü resimdekinin anüs uzaklığına bakıp bir fikir yürüttüm. Tabi ileride ne olur bilemem. Bir erkek bir dişi res im olduğunu düşünüyordum. İkiside erkek çıktı :)

Saol Emre abi biliodum tahmin ettigini amakan testi zararlimi yaptirsak :ashamed0006:

Cinsiyetlerini cok merak ediyorumda ^^

Zararlı değil tabiki, yaptırıp öğrenebilirsin.

cinsiyeti istediğim gibi değil değişeyime gitmeyeceksen iğne batırıp acıtmaya gerek yok.

çok tatlılar.Hepsi şeker gibi maşallah.Ancak banada tırnaklarından dolayı üçününde kız olma ihtimali gözüme çarptı

Tırnak uzaması zaten 9-10 cm kabuk boyundan önce olmuyor. Oradan tahmin etmek yavruda tamamen imkansız.

Geri