Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım Sağlıkmılı 1 2 poz :D

Emre1242

Yeni Üye
mailto:/fd5xs1.jpg

mailto:/2ytusys.jpg

mailto:/egedxj.jpg

Biraz Küçükler ama iDare edermi :D

Kabuk boyları ne kadar , kabuk degisimi baslamış son resimde. :) masallah cok tatlılar uzun ömürler dilerim :)

Cvp: Kaplumbağalarım Sağlıkmılı 1 2 poz :D

1 cisi hiç yem yemiyo anlamadım :D

tosbik57' Alıntı:
Kabuk boyları ne kadar , kabuk degisimi baslamış son resimde. :) masallah cok tatlılar uzun ömürler dilerim :)

Teşekkür ederim Kabuk boylarını daha ölçmedim :D

Cok tatlilar. Allah bagislasin. Ama lutfen birdaha onlari disati cikarmayin :)

Yenimi aldın o yüzden yemiyordur.:) ölcebilirsen ölc benimkilerin biri 4 biri 3 cm mniker daha :)

Cvp: RE: Kaplumbağalarım Sağlıkmılı 1 2 poz :D

Şelale' Alıntı:
Cok tatlilar. Allah bagislasin. Ama lutfen birdaha onlari disati cikarmayin :)

Teşekkür ederim Zaten normalde çıkartmıyorum Fotoğraf için çıkarttım Ama zararıne ? merek ettim :D

Birisi kabuk değişiminde. Maşallah sağlıklı bir ömürleri olsun. Görsel olarak bir sorun gözükmüyor. Kabuklarıda yumuşak değilse iyiler diyebiliriz. Yem yeme dışında başka belirti yada anormallik yoksa alışma sürecinde olabilir.

Bu kaplumbağaların beslenme şekilleri ve bakım düzeni nedir? Yani nasıl bir sistemde bakıyorsunuz? Yem yemeyen ne zamandır sizde? Hangi yemler mevcut?

AEK' Alıntı:
Birisi kabuk değişiminde. Maşallah sağlıklı bir ömürleri olsun. Görsel olarak bir sorun gözükmüyor. Kabuklarıda yumuşak değilse iyiler diyebiliriz. Yem yeme dışında başka belirti yada anormallik yoksa alışma sürecinde olabilir.

Bu kaplumbağaların beslenme şekilleri ve bakım düzeni nedir? Yani nasıl bir sistemde bakıyorsunuz? Yem yemeyen ne zamandır sizde? Hangi yemler mevcut?

25 cm bi akvaryum var su ısıtıcısı herşeyi mevcuz adası var Yemi 4 hafta önce yememeye başladı o yüzden küçük yemler ise Raffy P,Raffy Vital ,Raffy I Gammarus ,Raffy Mineral bunlar :D

1 2 Haftaya 2m metrelik akvaryum alıcam dolaplı daha iyi bakıcam :D

akvaryumdan çıkartıp masa halı gibi yerlere sakın koymayın kapluşları. hemen hastalanıyorlar. benim kaplumbağam öldü bu yüzden dikkat edin akvaryumdan hiç çıkarmamaya çalışın.

SiNemMm' Alıntı:
akvaryumdan çıkartıp masa halı gibi yerlere sakın koymayın kapluşları. hemen hastalanıyorlar. benim kaplumbağam öldü bu yüzden dikkat edin akvaryumdan hiç çıkarmamaya çalışın.

Teşekkürler bilgi verdiğin için Koymam bidaha :)

Emre1242' Alıntı:
AEK' Alıntı:

25 cm bi akvaryum var su ısıtıcısı herşeyi mevcuz adası var Yemi 4 hafta önce yememeye başladı o yüzden küçük yemler ise Raffy P,Raffy Vital ,Raffy I Gammarus ,Raffy Mineral bunlar :D

Kuru alanı ısıtan lambası var mı? Vital her ikisi içinde daha erken.

Kaplumbagalarinin kabuguna jel mi suruyorssun ? resimden oyle geldi de

res kabuk yenileme sürecine girmiş. kabukta gelişim güzel dengeli. diğer cumberland de flaş yansıması mı bilmem kabukta eğrilik var gibi ve tahminimce yumuşamaya bağlı olarak iştah kaybı da söz konusu. emre lambayı sormuş umarım vardır. eğer uvb ışınımlı lamban yoksa eczaneden devit alıp kullanman gerekli normalde haftada bir damla yemine damlatıp vermen gerek sağlıklı iseler. ama ufak olan bu sebepten kaynaklı ise ve yem yemediğini de göz önüne alırsak her gün ağız çevresine değdirip az da olsa yutmasını sağlarsın. eğer tam bir damla yutabiliyorsa hafta da iki defa yap. fazlası da zararlı.

AEK' Alıntı:
Emre1242' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Kuru alanı ısıtan lambası var mı? Vital her ikisi içinde daha erken.

hepsi var kompile aldım herşeyini :D

Diğeri yedikten sonra akvaryumdan içinde su olan uygun bir kaba alın. Yemiyene yemleri atın ve uzaklaşın. 10-15 dk sonra tekrar gidip bakın. Alışma sürecinde özellikle fazla yanlarında bulunmamalı.

Geri