Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım ve yem yemeleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zekai1998

Bronz 4 Üye
2 tane kırmızı yanaklı kaplumbağam var.Biri dişi biri erkek.Erkek olan ne zaman yemek versem hep yer ama dişi olanı çok az yiyor bunun nedeni ne olabilir acaba? (Vitaminlerinide verdim)

Cvp: Kaplumbağam yemek yemiyor ama diğeri hep yiyor

Sanırım kaplumbağalar erişkin. Bitkisel yada protein ağırlıklı tüm yemleri mi yemiyor. Daha hantal bir bir kaplumbağa mı? Benimde iki RES den biri daha çok yer ama daha da aktif bir kaplumbağa. Bence dengeliyor. Bu arada kuru alan yeterli sıcaklıkta mı?

Aslında ikiside çok hareketli ama maalesef bir akvaryum ve malzemeleri yok küçük bir cam kavanozda beslemek zorundayım akvaryumculara gitti çok pahalıydı.

Evin sıcaklığını bilmiyorum termometre patladı onun için yenisini almaya gideceğim birde hep cam kavanozdan dışarı çıkmak istiyorlar internette çiftleşmek için yer aradığını söylüyor ama çok küçükler daha :ff:

Öncelikle cam kavanoz (!) bizim ölüm fanusu diye adlandırdığımız kaplardan farklı değil.
Kaplumbağalarınızı düşünüp iyiliklerini istiyorsanız bir şekilde para biriktirip onlara yüzebilecekleri, kuruyabilecekleri bir ortam sağlamalısınız.

Isıtıcıların tek amacı suyu sıcak tutmak değil su sıcaklığının sabit kalmasını sağlamaktır.Bizim için de bu kısmı önemli.

Bütün ihtiyaçlarını karşıladığınız takdirde bir sağlık sorunları yoksa yem yemeye başlayacaktır.
Bulundukları yerden çıkma çabalarının sebebi yaşam ortamlarının yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir.
Çiftleme davranışları için sanıyorum sizin kaplumbağalarınız çok küçük.

Cam kavanoz mu?? Bırakın çiftleşme durumunu daha yaşayacak yer bulamamış kapluşlar.

Cvp: Kaplumbağalarım ve yem yemeleri

Teşekkürler herkese. gittim akvaryum ve gereken tüm malzemelerini aldım artık istediklerini yapabilirler hatta oyun alanı gibi bir yer var biryerin içinden felan geçiyorlar benimle artık göz temasları kuruyorlar artık kaplunbağlarım çok mutlu. Tekrar herkese teşekkürler.

İskence cektiriyosunuz hayvanlara. bi akvaryum cok pahali degil kucukte olsa saglikli bir ortam hazirlayabilirsiniz

Çok büyük bir akvaryum ve 2 tane daha kaplunbağa aldım şimdi çok mutlular istedikleri gibi takılıyorlar.

Konu çözüme bağlandı.
Akvaryum ve kaplumbağalarınızın fotoğraflarını da görmek isteriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri