Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım

ömür

Platin 1 Üye
4 gün oldu alalı malzemelerini yavaş yavaş tamamlıyorum şu anda çok hareketliler.
mailto:/s/u/1cz2p.jpg
Hafif koyu yeşil rekteki kabuğa sahip olan scorpion
Hafif açık yeşil renkteki kabuğa sahip olan sub zero
Akvaryumları
mailto:/s/u/1cz8c.jpg
mailto:/s/u/1czb0.jpg
Akvaryuma cd kabından bir ada yaptım slikon kullanmadım leyim makinası ile eriterek yapıştırdım ve akvaryuma monte etmeden iskele usulü arka tarafına 2 adet ayak yaptım.rampayı ise yine leyim makinesi ile eriterek yatay çizgiler çizdim rahat tırmansınlar diye.Sonradan adanın üzerine hoş ve doal gözükmesi için yapay çim veya kücük taşlar yapıştırmayı düşünüyorum.
mailto:/s/u/1czl0.jpg
mailto:/s/u/1czn1.jpg
mailto:/s/u/1czph.jpg

Cvp: Kaplumbağalarım

Başlangıç için yeterli bir yaşam alanı olmuş. İleride büyüdükçe onlar ihtiyaçları oranında yenilersiniz. Reptoöin iyi bir yemdir, ayrıca marul yemelerine de sevindim. Ancak her ne kadar tavuk göğsü versenizde haftada 1-2 gün ek yem olarak karides almanızı öneririm. Tetra gammarus veya Sera Raffy P olabilir.

saygılar..

Şimdilik yeterli bir akvaryum olmuş :)

Kuru alanın üstünü kaplumbağaların daha rahat çıkıp kullanabileceği şekilde dekor ederseniz bence çok daha güzel bir akvaryum olacaktır.

Güle güle kullansın kapluşlarınız :)

gerçekten çok güzel olmuş fakat çok fazla kum kullanmışsınız çok fazla kum suyunuzu çabuk kirletir.

Kum seviyesi bana da fazla geldi ama düzenli temizliği ve 24 saat çalışan bir filtresi varsa bilinenin aksine kum kirlilik yaratmaz, hatta filtrasyona yardım eder.

filtresi var mı arkadaşın ?

Evet sağ önde duran siyah dikdörtgen şey iç filtredir.

hepinize çok teşekkür ederim arıtıcım var evet.akvaryumdakiler kum deil aslında Vitasand'ın color gravel adında en büyüğü yarım santim boyutunda küçük siyah taşlar.

10 günde bir aşağıda alet ile dip çekimi yaparsanız rahat edersiniz. 10 günde 1 akvaryumdaki
suyun %25ini çekip(dipten) temiz su filtrenizi hem rahatlatacak hem de koku ve bulanıklığı engelleyecektir. Güle güle kullanın :)

mailto:/shopping/images/sifon_maliy.jpg

Geri