Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarımın son halleri:) Fotolarla..

emrahozer

Bronz 3 Üye
Merhaba arkadaslar.
Kaplumbağalarımın son hallerinden bi kaç görüntü paylascam ve bi kaç şey soracağım sizlere:)

Önce Fındığın fotolarını paylasayım..
Kabuğuyla ilgili yorumlar yapabilirsiniz kabuk değişimi olabileceğini düşünüyorum ben..

mailto:/b7expt.jpg

mailto:/11abnee.jpg

mailto:/aebexy.jpg
mailto:/rsx6bb.jpg

mailto:/jzb8zk.jpg

Aşağıdaki Fotolarda Fıstığa ait:)
mailto:/9gcbh1.jpg
mailto:/2rftqn7.jpg

Aşağıdaki videoda fındık kendini ısıtıcının adjust vidasıyla kaşıyor:)
View My Video

Cvp: Kaplumbağalarımın son halleri:) Fotolarla..

Çok tatlııı !! kabuk değişiyor sanırım evet

Herhangi bir sorun yok görünürde, kabuk değişimine hazırlanıyor :)

ne kadar minik! Uzun yıllar sizinle olsun :)

hepinize teşekkür ederim arkadaslar:) TEk sorun şu anda şelale filtre kullanmama rağmen suyun sarı renk alması..Tetra reptomin yem kullanıyorum..

Akvaryum kaç litre ve filtrenizin marka modeli nedir?
Şelale filtreyi modifiye edebilirsiniz. Seramik boncuk, sünger, elyaf, plastik bulaşık teli v.b bir miktar koyabilirsiniz. Özellikle elyaf çok işe yarıyor. Haftalık dip çekimi yapın ve 15 -20 günde bir akvaryum suyunda %20 değişim yapın.

akvaryumum biraz küçük 15 litre kadar diye tahmin ediyorum.Şelale filtrem atman hf 300.Şelale filtreyi modifiye etmek istiyorum:)
Seramik derken bildiğimiz seramik malzemeler olur mu? sünger olarak bulaşık süngeri işimize yarar mı? metal bulaşık teli?

Elyaf alabilirim sanırım.bunları yerlestirdikten sonra filtre debisini düşürebilir mi?

haftalık dip çekimi yapmam için gereken aparat nedir ve fiyatları nedir?

İlgileriniz için tesekkur ederim:)

Akvaryumcularda seramik boncuklar oluyor, onlardan bahsettim :)
Sünger olarak bulaşık süngerini küp küp doğrayıp koyabilirsiniz, elyafta çok iyi olur.
Metal değil, plastik bulaşık teli iyi bir filtrasyon malzemesi.
Haftalık dip çekimi için manuel dip sifonları oluyor fiyatı 5 tl civarında. İsterseniz pillilerinden alabilirsiniz, onlar biraz pahalı :)

Geri