Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarımın yem sorunu

asi kız

Bordo Bereli
Selam, benim kaplumbağalarıma 7/24 yem versem yiyorlar uykularında bile yani test ettim uyuyordu burnunun ucuna getiridm gözler kapalı uykudayke nyemi kaptı gözlerini hiç açmadan suya inip yine gözleri kapalıyken yemi yedi çok yem yiyorlar ne yapmam lazım benimkiler yaşamak için değil yemek için yaşayanlardan ne yapmalıyım?yem dışındada ne verirsem istisnaısz yiyorlar..

Cvp: kaplumbağalarımın yem sorunu

kafa hacmini aşma ve günde tek öğün ver. aşırı yem aşırı enerji demektir. yüzebileceği ortamda yeterli değilse obezite oluşur.

işin garbide o abi zaten yediğini yakıyor hayvan sürekli yüzdüğü için bakıyorum o kadar yemesine rağmen çok hafif diğerleri az yiyor ama ağır... elimde tartıyom ..

Kaplumbağa sayısı ve akvaryum hacmi göz önünde bulundurulduğunda yemlerin kafa hacmini aşması oldukça sakıncalı.

Normal,merak etme.

Benim buyuk kaplumbaga tasta guneslenirken suya atilmaktan ve rahatsiz dahi edilmekten nefret ediyor. Sinirleniyor.

Kucukte de yem yememe sorunu var.Ona,buyuk tastayken,gun icinde ara ara hep yem atip deniyorum.Yemiyor ve hep cope atiyordum,buyugu yesin diye suya atinca kiziyor diye.

Soyle bi yontem gelistirdim.Buyugu 2 elimle tutuyorum. Suya 1 cm kadar yaklastirip paralel. Sinirlenip itekliyor. Ama yemi farkedip,kafayi daldirip ham yapiyor.Sonra cignemek icin de biraz daldirip duruyor.İsi bitince yine tasa koyuyorum =)))) Halinden memnun ve o halde bile yemi kacirmiyor dusun =)))

Supurgem o benim =))

berrak benimkiler hat safada yiyorlar yaşamak için yiyenlerden değil yemek için yaşayanlardan benimkisi...

Hahahah.Benim buyuk olan gibiler demek.Sakin aciyip cok verme.Benimki obez oldu.Perhiz falan da hikaye.Yani belli yas veya buyuklukten sonra duzelmiyor.Obezligin getirdigi kabuk ve et sarkmalar duzelmedi bende. Kafasini iceri sokamaz,tum uzuvlari ayni anda sokamaz,nefes alirken etleri hafif disari cikiyor. Nefes verirken iniyor. Ne bileyim,nefes almasini bile etkiliyor gibi. Oyuzden sakin uzulup cok yedirme Benim buyugu annem buyuttu.Hep ac diye yedigi kadar vermis.Eski alani da dardi,kucucuk plastik kapta sisti durdu. Kafasi da cok buyuk bu arada.

valla benimkiler yedikleirni yakıyorlar ablası hiç durmuyorlar yazında balkonda eğitim alanımız var yani spor alanımız yedikleri kadar spor yaptırıyorum ee anaları sporcu onlarda sporcu :)

=))) İyi bari.

Yazin daha da oburlasiyorlar.Benim buyuge denemek icin bi gun attikca verdim. Nasilsa bi gunden birsey olmaz ve yazin hareketli diye. 100 u gordum ve korktum,biraktim =)))))) Hala da hic yememis gibiydi mubarek

(yedikce verdim yerine attikca yazmisim)

benimkiler tam tersi yazın hiç yemek yemek istemiyorlar kışın kıtlıktan çıkmış gibiler yazın sadece günde 1 sefer yem veriyorum kışın sabah öğle akşam doymuyorlar kışın..

Cok ilginc. Yazin metabolizma hizlaniyor,hareketler cogaliyor halbuki.

benimkiler anormal ablası yazın yem yeme istekleri çok olmaz kışın canıma okurlar tam tersi laz kafası işte onlarınkide :)

anaları gibi yani o ben oluyorum trabzonlular bünyeleride kafalarıda ters çalışıyor :)

Geri