Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam arada bir gözlerini ovalıyor? Vitamin eksikliği mi var?

Cvp: Kaplumbağam arada bir gözlerini ovalıyor? Vitamin eksikliği mi var?

Gözlerinde kapanma yok bende dediğiniz gibi yapıcam zaten ısıtıcıyı alınca durumu gözlemliycem. İştahı yerinde olduğu için korkmuyorum. Akvaryumumu büyütücem ama biraz daha büyüsün kaplumbağam öyle. Linklerede göz atıcam saolun.

Büyüsün dye beklerseniz ufak akvaryumda 3 ayda 5cm olacaksa akvaryumu şimdi büyütseniz 1 ayda 5cm olur bu derece etkilermi dyeblrsinz ama evet etkiler çok örneği mevcut, bu yüzden mümkün oldğunca erken büyütmeniz kaplumbağanızın yararına olur. Sonra 1 yaşına geldğinde neden hala benim kaplumbağam ufak diye düşünebilirsiniz.

peki yavaş büyümesinin kaplumbağa açısından ne gibi bir zararı olur? Ölür mü?

Büyüme gelişim hızı daha yavaş olur sizinkinden daha genç bir kaplumbağa sizinkne göre daha iri ve büyük olabilir yani.
Kaplumbağa açısından büyüme yetersizliği olur ancak ölüm vs gibi bir durum söz konusu değil tabi ki. Ama imkanınız varsa en yakın sürede biraz büyüsün de öyle dye beklemeden akvaryumunuzu büyütmeniz en iyisi olacaktır onun için.

Bodur olmasın diyorsunuz yani :) Peki görüşleriniz için teşekkürler...

Yani :) gürbüz olsun maşallah desin gören rica ederim

tamam :D

aynı belirtiyle karşılaştım başta ve hemen müdahale etmeliydim. sen ne olur ne olmaz yinede bi vete götür , gentagut damla kullan gozlerı kapanmadan teramycinden daha etkılı . çünkü ovuşturuyor ve merhemi hep alıyor kapluş

pretty' Alıntı:
aynı belirtiyle karşılaştım başta ve hemen müdahale etmeliydim. sen ne olur ne olmaz yinede bi vete götür , gentagut damla kullan gozlerı kapanmadan teramycinden daha etkılı . çünkü ovuşturuyor ve merhemi hep alıyor kapluş

Konu ve son yorum tarihleri öneride bulunmak için çok eski.

Geri