Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Gözündeki Hastalık

HüRReM 05

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağamın anlamadığım bir şekilde gözünün yanında sivilce gibi beyaz bir şey çıktı. Arada gözünü açıp kapattığında taba oluşuyor ve bundan rahatsız olduğunu düşünüyorum bilginiz varsa, lütfen paylaşın kaplumbağama çok üzülüyorum lütfen yardım edın ... :/ :'(

Cvp: Kaplumbağam Gözündeki Hastalık

Fotoğraf ekleyebilir misiniz? Gözünün içinde perde şeklinde bir tabaka mı yoksa gözünün kenarında deri üstünde mi?

Gözü ile alakalı değilse ve toplu iğne başı kadar bir beyaz iltihapsa söylediğiniz belki bir yere çarpmış, bir şey batmış veya bir şekilde deri hasar görüp enfekte olmuştur ama gözünü açıp kapamayla nasıl tabaka oluşuyor onu anlayamadım :( Fotoğraf eklerseniz daha doğru yorum yapabiliriz. Çünkü kulak hizasında ise otit olma ihtimali de var. İmkanınız varsa bir veterinere gösterin abse ise boşaltılıp temizlenir.

Kulak çubuğu ile kuru bir alanda ilacını uygularsan geçer bence. (antibiyotik merhem)

Resim çekmeyi denedim fakat net olduğu konusu tartışlır yarın ilk işim kaplumbağamı veterınere götürmek olucak ama burda ki veterinerler ne kadar anlar bılmıyorum... :ff:

Veterinere göstermeden müdahale etmeyin derim.
Geçmiş olsun.

Yaklaşık 3 sene önce Pakize de de sivilce benzeri gözünün yan tarafında bir şey çıktı.
3-4 tane veteriner dolaştım hepsi a vitamini eksikliği falan dedi.
Ne yaptıysam ben hala o sivilceyi geçiremedim.
Ufacık, beyaz ve tam gözünün yanında hala duruyor.

Geri