Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Karidese mi alıştı acaba ????

sercan159

Altın 1 Üye
Arkadaşlar kaplumbağamı alalı 1, 1 buçuk hafta oldu.Yemeğini yiyor.Ama bir kere geldiğinde karides verdim yeni alışmadan nasıl yedi anlamadm(ölüm kabında beslemiorum) sonra yemine sanyu yem attım 2 tane hesapladm yemedi.Sonra karidesi elimle veriorum yiyor fazla vermek istemiorum karides sürekli verilmiyormuş yanına bir tane daha aldım.O da yemiyor alışmadı herhalde ama bir türlü ağzına veriorum ama yemiyor sanyu yemi ama karides veriyorum yiyor.Nasıl sanyu yem yediricem yardm edin lütfen

Cvp: Kaplumbağam Karidese mi alıştı acaba ????

başka konularda da cevap bulacaksınız, her yerde yazan şey aynı... sanyu yemi bir süre karidesin içinde bekletin... bu sayede sanyu yem karides gibi kokacağından kaplumbağanız yer... karidesi de 2 günde bir falan verin o ona ödül gibi bir şey olacaktır :)

Benim tarçınımda ilk zamanlar diğer yemlerin yüzüne bakmıyordu ama karidesi affetmiyordu :) Alıştıktan sonra devam etmedi ama bu durum

önemli değil :D

eğer kaplumbağanğz küçük ise sanyu yemi pek sevmez çünkü bitkisel içerikli aslında hiçbir kaplumbağa sevmez :D haha

Ben ilk kaplumbagamda cok sorun cektim 2 haftada alıstı tam ama yeni aldıgım kaplumbaga aldıgım gün basladım tetra reptomine severek yiyor.

Her kaplumbağanın her canlıda olduğu gibi karakterleri farklıdır. Ancak eninde sonunda stick yeme ve sebzeye alışacaklardır. Bunun süresi değişebilir..

benim küçük kaplumbağam ilk geldiğinde yem yemiyordu doğru düzgün yani zorunluluktan yiyor gibiydi sonra bi ara onun zar zor yediği yemde bitti ondan sonra ne vermeye yedirmeye çalışsam yemedi karideste sticklerdende sonra farkettim balığa tavuğa bayıla bayıla yiyor böyle böyle karidese de alıştı artık diğer yemlerede alıştırıcam:)

valla öbürü yiyor stick yemi :D

Geri