Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam mutsuz

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır kaplumbağa besliyorum sürekli bu siteye giriş yapardım zaten ama son 1 - 1.5 aydır hiç girmedim şimdi büyük bir sorunum var sizden yardım isteyeceğim . Arkadaşlar benim 2 tane kaplumbağam var . gectiğimiz pazar günü köye cıkıcaktım ailemle beraber ve 1 gün inmeyecektim . bu yüzden kaplumbağlarım ac kalmasım diye onlara salam yedirdim evde cıkmadan önce . fakat geldiğim gün kaplumbagalarımdan 1 tanesi az yem yedi bu dikketimi cekmisti . ondan sonra 1-2 gün boyunca yemi iyice az yemeye basladı . bugün ise hiç yemedi . dun acaba salam istiyomu diye kucuk parça salam verdim ve ciddi şekilde yediğini gördüm . arkadaşlar ne yapmalıyım kaplumbagam salamdan baska hiç bisey yemiyor :(

Gerekirse ac birakin. Ama salam olmaz. Yeme alismasi lazim.

Cvp: Kaplumbağam mutsuz

Aç kalıp diğer yemlere tekrar alıştırın. Bir öneri şu; bir salam ayırıp yemleri bunun içine koyup kokusunun sinmesini sağlayın. Yani kandırma yöntemi. ama ne kadar yemezse yemesin salam vermeyin.

Tesekkur ederim . Bu ara cok sikinti yasadim . Dun isiticim patladi . Zaten emre abi belki beni hatirlarsin :) artik teraryum dan akvaryuma gecis yapiyorum . Siparis verdim yarin 80 cm uzunlugunda akvaryum ve isiticim geliyor :) ama isiticim patladi ve 2 gundur soguk sudalar . Bu yuzden mutsuzlardir degil mi?

Böyle ekstra seyler yedikten sonra stick yeme alışmaları zor oluyo :( hallerine üzülupte yeniden salam verme bırak aç kalsın alısacak en sonunda .

Evet Mertcan. Teraryumdan akvaryuma geçiş diyince özellikle hatırladım.
Yem konusunu kafana takma. Ama su ısısı önemli. Genede mevsime bakarsak hasta olacakları bir soğuklukla karşılaşmayabilirsin. Dereceyi kontrol et. Eğer 25 derece altına düşerse sıcak su dolu pet şişe ile suya sıcaklık sağla. Bunu uygulaman gerekirse 2 derece düşüşte oet şişeyi yenile. Akvaryumunda sana ve ufaklıklara hayırlı olsun.

Cvp: Kaplumbağam mutsuz

mertcan bir daha verme sakın işlenmiş etler kaplumbağalara zararlı bozulmasını önleyici katkı maddeleri özellikle sodyum bu hayvanlara zararlıdır. ne kadar aç kalırsa kalsın asla verme.

Önemli değil Mertcan. Akvaryumun kurulumunda aklına takılan bir konu olursa gene danışabilirsin. Filtre olur, kuru alan olur. Dizayna başladığında görselleri de eklemeni bekleriz.

Geri