Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Reptomin'i İstemiyor

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Ben şu an iki kaplumbağa bakıyorum.Yemlerin sera gammarus ve tetra reptomin.Haftada iki kere gammarus veriyorum.Reptomini her gün veriyorum.Ama bir kaplumbağam reptominden bir ısırık alıp bırakıyor,diğeri ise hepsini bitiriyor.(bir parçayı ikiye bölüyorum,her birine bir parçasını veriyorum,daha küçükler)Gammarus verdiğimde reptomini yemiyen gammarusu iştahla yiyor hatta diğerinin yemlerine saldırıyor.Sizce ne yapmalıyım?

Cvp: Kaplumbağam Bitkisel Yem İstemiyor

Tetra reptomin de protein ağırlıklı yemdir. Tetra reptominleri vermeden önce biraz gammarusun kutusunda bekletin kokusu sinerse severek yiyebilir.

Cvp: Kaplumbağam Reptomin'i İstemiyor

Tuba Hanım'ın dediklerine aynen katılmakla beraber, Reptomin'i sevmeyeni 1-2 gün aç bırakıp, karides içinde bekletilmiş yem ile beslemeyi deneyebilirsiniz. Mutlaka eninde sonunda alışacaklardır.

Cvp: Kaplumbağam Bitkisel Yem İstemiyor

Mantıklı geldi:D.Bunu deniyeceğim.

Bende de bi kutu gazlama yem vardı aynı şekil karidesin kutusuna döktüm ve o sırada stick yeme alıştılar raffy p ile artık sorunsuz gazlama yem verebiliyorum.

Cvp: Kaplumbağam Reptomin'i İstemiyor

Benimkiler reptomine alışıklardı. Sonra burada raffy P öneren arkadaşları gördüm ve alıp önlerine koyduğumda yemediler. Yemeyince reptomin vereyim diye düşündüm ama vazgeçtim. 1 gün aç beklettim. Ertesi gün ne bulurlarsa yiyecek durumda oldukları için yediler ve şimdi 3 çeşit ana yem kullanıyorum, hiçbirine hayır demiyorlar :D

Geri