Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor sadece karidesle besleniyor

bugraksel

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Yeni üyeyim.2 tane yavru su kaplumbağam var.Birisi benden korkmuyor elimden yemeye alıştı diğeri çok korkak yemi bırakıyorum yanına bazen yiyor bazen yemiyor.Ancak sadece karidesle besleniyorlar.ahm turtle sticks ve sera raffy p önlerine koyuyorum mumkunati yok yemiyorlar.sebze ve meyveyle de beslemeye çalıştım.onu da reddettiler.çok ta hareketliler kış uykusunda değiller.yani vitamin içeren hicbirsey yemiyorlar.ekstra suyuna katmak icin vitamin düşünüyorum.tek tıp te yemelerini istemiyorum.elim kolum bağlandi açıkçası önerilerinizi ve görüşlerinizi sunmanız benim için çok önemli.yardimci olursanız sevinirim

Foruma hoşgeldiniz.

Yavru hayvanlar sebze yemez protein ağırlıklı beslenir.

O kaçan hayvan için yem verdikten sonra uzaklaşın. Zamanla alışmaya başlar. Akvaryum genel temizliği ve sağlık kontrolü harici ele almayın bu strese sokar ve bu hissiyatla uzak durur.

Akvaryumda su ısıtıcı kuru alan ısıtma lambası ve filtre mevcut mu? Bunlar gerekli.

Hayvanlara haşlanmış yumurta akı da verin.

Su dışında birer resimlerini çekip atın. Tepeden komple mümkünse başları dışarıda iken.

Hayvanların kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Eğer ufaklarsa gagaları henüz sertleşmemiştir. Yemi kıramazlar. Yemesi daha kolay olan gammarusu seçerler. Raffy P yem ahm'ye göre nispeten yumuşaktır. Bunu üç parçaya bölün.

Sabahları en aç hallerindelerdir. Sabahları atıp uzaklaşın. Yarım saat sonra bakın yemişlerse ölçüye uygun besleyin. Yemezlerse akşam tekrar deneyin. Birkaç gün gammarus vermeyin. Yemeye başladıklarının ertesi günü sabah RaffyP akşam gammarus verirsiniz. Bu şekilde devam edin. 6 cm kabuk boyuna gelince ahm ve yanında tropical biorept W yemi de alıp kullanacaksınız. Ahm şimdilik buzdolabında dursun.

Önce hayvanları göreyim sonra bu yöntemle yeme alıştıracaksınız.

Vitamini suya damlatmıyoruz. Sabah yiyeceği ilk stick yeme bir damla yada doğrudan ağzına 1 damla. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürüyoruz.

Su ısıtıcı ve ısıtma lambası metabolizmalarını canlandırır. Lamba konusunda bu konuda bilgi verdim.

Burada da kuru alan örnekleri mevcut.

Su ısıtıcım mevcut.kuru alan lambasını sipariş ettim çünkü hiç biryerde bulamadım.çinden geliyor.Filtre olarak henüz güvendiğim bir şey bulamadım.Düşük su seviyesi olan filtrelerden öneriniz var mı acaba?kuru alan olması gerektiği için su seviyesini çok yukseltemiyorum su an için akvaryumum yok ama ilerleyen zamanlarda temin edeceğim.su anki tankı da küçük boyutlarda değil yaklaşık 40 cm.Su anda uyuyorlar o yüzden başları dişardayken atamadım resmi ama elimde şuan çektiğim iki adet fotoğraf mevcut.onlari sizinle paylaşacağım.hayvanların kabuk boyları 2.5 ve 3 cm dir.Su derinliği fazla değil yaklaşık 3 cm ayaklarını yerden kesiyor fakat yeterli mi bilmiyorum.2.5 cm lik olan arkadaş Cino kendisi açık renkli olan.Koyu renkli biraz korkak arkadaşimız ise çiko o da 3.cm kabuk boyundadır.Acikcası bana kaplumbağaları veren arkadaş ta cok fazla bilgi vermedi bana.en uzman grup olarak sizleri buldum.bu minik dostlarıma elimden geldiği kadar destek ve aile olmak için elimden geleni yapacağım.verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim hepsini harfiyen uygulayacağım.kaplumbagalarimin fotoğrafları ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20231026_044625.jpg
    IMG_20231026_044625.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20231026_044605.jpg
    IMG_20231026_044605.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 11
O taşları tamamen çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.

Bir sorun gözükmüyor gibi. Göz kulaklar sağlam kabuk yapıları güzel. Yalnız birincide iç bükey bir eğim var gibi. Bu su yansıması da olabilir.

Filtre bu kadar su için olmaz. Su ısıtıcı için tam batan model olma kaydıyla 15 cm derinlikte su lazım.

Akvaryuma geçtiklerinde hayvanlar daha rahat hareket edecektir. Uygun ısı değeri de canlandıracaktır.

O taşları tamamen çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.

Bir sorun gözükmüyor gibi. Göz kulaklar sağlam kabuk yapıları güzel. Yalnız birincide iç bükey bir eğim var gibi. Bu su yansıması da olabilir.

Filtre bu kadar su için olmaz. Su ısıtıcı için tam batan model olma kaydıyla 15 cm derinlikte su lazım.

Akvaryuma geçtiklerinde hayvanlar daha rahat hareket edecektir. Uygun ısı değeri de canlandıracaktır.
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için taşları çıkaracağım.

Geri