Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor.

wilderor25

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 hafta önce kaplumbağa aldım ısıtıcısı falan herşeyi var alırken cok hareketliydi onu aldım ağzını hiç açmıyor yemleri görmezlikten geliyor vitamin falan katıyorum suya hiç tepkisiz bazen dolanıyor sonra uyuyor yem ve kıyma marul karides herşeyi denedik yardımcı olursanız seviniriz

Cvp: kaplumbağam yem yemiyor

adaptasyon sorunu var. kuru alana her yemden bir tane bırakın. ve yaklaşmayın. alışınca hepsi olacaktır. kabuk boyu 5 cm'den küçükse marul yemiyorlar. yem olarak önce sera raffy p ile başlayın. bu yemi yememezlik eden yok.

sera raffy p alın birde onunla deneyin

boş ver onu. sera, biraz büyünce jbl ürünleri ve tetra reptomin en iyileri. önce sera raffy p ile başlayın.

Saolun arkadaşlar pek yiyeceğini sanmıyorum ama alıcam en kısa zamanda hayvan gayet akıllıydı hayret ettim ondan önce aldığım hayvan uyuşuktu ama yiyordu

Bazıları adapte olmakta daha uzun süre ister. Fazla yanında kalmayın. Yemi verdikten sonrada yanından uzaklaşın. Bahsedilen sera raffy P yada Tetra reptımini her gün sabah ve akşam vererek deneyin. Yemi verince odadan çıkın. Bir süre sonra yiyecektir. Bir haftadır hiç bir şey yemediyse vitamini direk ağızdan verin.

Geri