Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Doğal ortamında olsa yiyecek bulma şartları rekabet ortamında zor olduğu için yerdi. Sonuçta kalsiyum.

Tabi suya bıraktığını varsayarsak.

Valla nereye birakti anlayamadim.Kurualanda gram kirinti yok ama sarisi var.

Akvaryum tabani ise full kirinti dolu.

Ama once yumurta cikar sonra sarisi.Bunda tersi olmus gibi,olaganustu bi durum.

Cvp: RE: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

AEK' Alıntı:
Hayvan boş olduğunu bildiği için kırmıştır.

Yani icgudusel olarak oyle birsey mi yapiyor?

cem' Alıntı:
Doğal ortamında olsa yiyecek bulma şartları rekabet ortamında zor olduğu için yerdi. Sonuçta kalsiyum.

Tabi suya bıraktığını varsayarsak.

Dogal olmayan ortamda ise canli yem pesinde =) Gerine tenezzul etmiyor kaplus hazretleri.

Tok sırtı pek olduğu için heves göstermez. Bir kaç tane olsalardı o zaman görürdün parça kalıyor muydu.

Kalsiyumdan da öte yumurtadaki yüksek protein işlerine yarıyor.

Benimkide yumurtladi ve afiyetle yedi, cok iyi gozlemleyemedim sanirim 3 defa yumurtladi, seninki kac defa yumurtlamiati berrak ?

Birde hayvan okadar oburki yemdenn kesilme hic olmadi

benimkilerin boş yumurta attığını görmedim belki yapmış ve yemişlerdir ben yokken. yalnız bu aralar denk geliyorum çiftleşme girişimleri oluyor. ama o kadarla kalıyor. yüz yüze geldiklerinde erkek tırsıyor. el sallayacak önünde koca kafa yemiyor. geri manevra yapıyor. geçenlerde baktım ayağının tırnağa yakın kısmında kızarıklık var yani bir ısırma olayı olmuş.

Benimkilerin 3 ude ayni yerde sonunda hiyerarsik duzen kuruldur, arada kucuk catismalar olsada ornegin buyuk akvaryumun krali limon hep orda kucukte ise zeytin ve michelangelo var onlar yer degistirsede limon hep ayni, baslarda buyuge almiyordu zeytini

Ciftlesme girisimleri basladi diside yumurtlama doneminde bakalim ne olacak

çok şükür bende hiyerarşik düzen söz konusu değil hepsi kendi aleminde o konuda rahatım çok şükür. hepsi demokratik takılıyor.

Hiyerarşik düzende bende de sorun yok. İki erkek res sürekli el titretmede ama diğerlerinde buda yok. Onlarda senelerdir birbirlerine el sallar durur. Neyi çözemediker anlamıyorum.

Cem dişiler minimum 7-8 de yumurtlar sanırım. Zaten ergenlikleri 5 yaş değil mi? Bizim zamanınız çok.

Cvp: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Benimkinin daha yumurtasi var ozaman abi, gecen gun yine isirmali kavga oldu ama simdi durumlar iyi, bu kadar buyuk sistemde neyi cozemiyorlar anlamadim anlasamayan diger akvaryuma gecsin :D

dişiler ocakta 7 yaşına girecekler. çiftleşme meyili var ama ortam kalabalık. bu son aylarda aşırı bir yeme isteklei var. yumurta için yağ mı depoluyorlar anlamadım. gerçi şişmanlama belirtisi yok ama erkeklere nazaran aşırı bir yem yeme istekleri var. bu hafta dikkatimi çekti grup halinde kuru alana çıkıyorlar. bugünde bayağı plaka çıkardım üstlerinden açılmışlardı. tuttuğum çıktı.

Senin sistemde de böyle olursa işimiz iş Ali Sarp.

Cem bu yaza senin dişiler daha da serpilince yumurtlayabilir. Akvaryum kirliliğine bir yenisi eklenecek. Hayırlı olsun.

Benim merak ettigim benim disi kac yasindadir acaba onu hoc blmiyorum

serpildiler serpilecekleri kadar bir 18.5 diğeri 17.5 cm oldu. boy atmayan erkekte 1 cm uzamış.

Bende bayağıdır ölçmüyorum. Bir bakmalı arada.

berrak yumurtlama öncesi kuru alanda fazla kalma durumu gördün mü ?

Ben cevapliyim abi benimki kuml kuru alanda cok kaliyordu ama gitti digerine yumurtladi onu anlayamadim, simdi yumurta donemi bitti nerdeyse hic gormuyorum kumlu kuru alanda

anlaşıldı. benim dişilerden biri de bu aralar çok duruyor. bu da demektir ki yumurta için kalsiyuma ve D vitaminine ihtiyaç duyuyorlar. calcili de diğerine nazaran fazla yiyor.

o halde bu dişilerin yumurtlamaya hazır olduklarını belirten bir durum.

Geri