Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagam

düzgün ali

Bronz 4 Üye
ARKadaslar ben daha iki gün önce bir su kaplumbagasi aldim boyu 10cm Felan bide nasıl resmini yüklerim bide ne yapmam gerek kabuğunun altı temiz. Pembelik yok saklama kabı aldım ben şu an on da yüzüyor ama usb lambamiz güneş. 

Uvb lambamiz güneş şu an günde altı saat yarısı gölgede yarısı güneşte olacak sekilde bırakıyorum kabı kuru alanı var ama mermer iyice yıkadıktan sonra koydum kabına

Cem abi facebook'tan facen varsa sana atabilirim ve isteyen arkadaslara

Cvp: kaplumbagam

Cem abi bide senin Kaplumbağalar inin adlarını merak ediyorum söyleyen bide senin çok tecrübeli olduğunu da söylemem gerek bu hayvanlar kaç yıl yaşıyor ve sana resimlerini nasıl atabilirim

Kaplumbagam hayatı boyunca olum fanusunda yaşamış fakat çok sağlıklı gibi harakertli bir şey. Bide hiç hastalığı yok gibi acaba biri akvaryum da besledi sonra sıkılıp petsho pa gerimi verdi bilemedim

Burdan ekleyebilirsiniz sonra link kismindan for forumsu koyacaksiniz.
http://tinypic.com/
Guneslendirme derken cam arkasindan degilse evet bu 1-2 ay UV lamba yerine kullanilabilir yalniz 1-2 saat yeterlidir birde yinede isitma ampulu almalisiniz. Dogada 30-35 evlerde bundan 5-10 yil daha az yasarlar.

Cam arkası değil direk güneş ama resim atamiuorum facesi olan varsa belki mesaj olarak atacam .Bide yaş nasıl belirlenir

Hayır olum fanusunda ydi ben saklama kabı aldım idarelik . Fanusundan iyidir

Ali sarp senin Kaplumbağalar ini merak ettim resimlerini atsan

Ali sarp demen üzerine Gölgeye koydum

Yas belirlenmez sadece gozuktugunden buyuk diyebiliriz ornegin plaka katmanlasmasi olan hayvanlarda. Dedigim yerden yukleyebilirsiniz resim. Cam arkasindan hicbir faydasi olmaz, isitici ampul ve UV ampul almalisiniz yada UV yerine dedigim gibi 1-2 saatlik gunes banyolari yaptirabilirsiniz 2 ay gibi bir sure boyunca yalniz bu gunes banyolari sirasinda su icebilecegi vede golge olan bir alan bulunmali.
Bunlarda benimkiler;
mailto:/forum/konu-160-80-70-120-50-60-akvaryumlar-1250-litrelik-sistem-ve-90-55-55-272-litre-akvaryum.html

ben face kullanmıyorum. kaplumbağalarında adı yok. nasıl olsa birşey anlamadıkları için isim koymadım gerekte duymuyorum.

güneşlendirme yapılan yer açık alan ise hayvanı kapacak kuş kedi vs. hayvanların olmadığı veya böyle bir ihtimale karşı izole edilmelidir. güneşlendirme esnasında mutlaka bir tarafı gölgede duracak su ve kuru alan (bacakları su içinde durabilir) olan bir kap içinde ve öğleden sonra çok sıcak olmayacak bir zamanda max 2 saat kadar tutulmalıdır. özellikle yazın tam sıcak olduğu zamanlar bu saat dilimi saat 16:00 civarlarına kaydırılmalıdır. ısının yoğun olduğu saatlerde bir anda vuracak ısı şiddeti ile hayvanı güneş çarpıp mayıştırarak yerinden hareket etmesini önleyip su kaybıyla ölmesine neden olabilir. bu sebeple uygun saatlerde dahi 15-30 dakikada bir hayvanın kontrol edilmesinde fayda vardır.

resim atmayı www.hizliresim.com sitesinden yükledikten sonra forumlar yazan penceredeki linki buradaki kutucuğa kopyala resim çıkar.

Cem abi dediğin gibi hayvanlara karşı izole ediyorum en üst katta oturuyoruz ve balkon yüksek ben yanında oturuyorum yarı güneş yarı gölge balkon acil bir şey olunca delikli kapağını kapatıyorum

mailto:/QA6oVV.jpg

Burada gölgede bir iki saat guneslendi

b5ndE8

hayvan dişi ve kabuğu da gayet güzel.

Cem abi aldığım yer erkek dedi ben kanditilmisim
Bide buna nasıl bir akvaryum gerekecek

Bide tahmini bir yaşla kaç yaşında ?

Yok hayvan disi, tahmini olaraksa 2,5-3 yasinda. Ben size 100*50*50 gibi bir akvaryum oneririm.

Hayatı boyunca olum fanusunda kaldığı için yaş belirleme unsurları örneğin kabuk boyu değişmiş olmasın çok sağol akvaryum öner in için ali

Hayvan buyuyebilmis ve plakalarda ki katmanlasma cok yok, ben olum fanusunda uzun sure kaldigini zannetmiyorum.

Hayvanın ön tırnakları ile yandan resimlerine bakmak lazım. Ama tahmini alisarpın dediği yaş civarlarında gözüküyor.

Bana da hiç fazla olum fanusunda yaşamış gibi gelmedi resimlerini yandan ve ön tırnak resimlerini atacam

Bu gün kuru alan taşlarını suyunu değiştirirken halamlarda unutmuşum o yüzden su seviyesini çok aza indirdim yarın kuru alanı hazırlayana
kadar 20 tl Ye aldığım tartafodd yemi de taksimde unutmuşum yoldan çevirdik durağında dikkat etmedim sağlık olsun

Geri