Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözünde şişlik var

zekai1998

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kabuk boyu 4,5 cm olan bir kaplumbağam var çok hareketliydi düne kadar bugün çok durgun ve gözünde biraz şişlik var gibi sebebi nedir? :( :( :59: :59: :'( :'(

Cvp: Lütfen Yardımcı olun

Kaplumabağanın temızlığı cok onemli kaplumbağınızı her gün temızlersenız kaplumbağanızın vücüdu şişmez bende öyle yapıyorum ...

Cvp: Lütfen Yardımcı olun

HüRReM 05' Alıntı:
Kaplumabağanın temızlığı cok onemli kaplumbağınızı her gün temızlersenız kaplumbağanızın vücüdu şişmez bende öyle yapıyorum ...

Arkadaşım kabuğunu zeytin yayığla temizle demişti doğru mu? ayrıca nasıl ve neyle temizliyorsun

Cvp: Kaplumbağamın gözünde şişlik var

Akvaryumda ısıtıcı ve filtre var mı? Dün veya bugün güneşlendirmeye açık alana çıkardınız mı? Kaplumbağanızı akvaryumundan dışarı çıkarıyor musunuz? Bugün yem yedi mi?

valla bn zeytınyağıyla yıkandığını bılmıyorum bn dıs fırcasıyla temızlıyorum kabugunu ve temızlenıyo cok kuru yere cıkarmıyorum ardaa gunese ckıyo zaten camın onude heregun olmasada suyunu değiştirıyorum sureklı bırde karısdes yıyo

tubidik' Alıntı:
Akvaryumda ısıtıcı ve filtre var mı? Dün veya bugün güneşlendirmeye açık alana çıkardınız mı? Kaplumbağanızı akvaryumundan dışarı çıkarıyor musunuz? Bugün yem yedi mi?

filtre var ısıtıcıda var. sadece sabah güneş olunca kuru alana çıkıyorlar sonrada geri iniyor. bugün yem yemedi.

zeytinyağını bana da bir veteriner önermişti ama öyle büyük bir etki görmedim onun yerine devit3 çok daha yararlı sağlıklı görünüyor kabukları.

Muhtemelen gözünde enfeksiyon oluşmuş. Ancak veterinerin görmesi en iyi yol.

Geri