Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözünü ısırdı

dexterx13

Bronz 5 Üye
arkadaşlar

Benim kaplumbağalarım yaklaşık 2 ay önce çiftleşti.Şuan için dişi kaplumbağamın işthı kesildi.Bir sonraki aşamayı bekliyorum ona yakında yerini hazırlayacagım fakat şuan sorunum başka.Erkek kaplumbağam dişi kaplumbağamı kovalıyor.Dişi yumurtaları korumak için çiftleşmek istemiyor ama erkek git gide dahada vahşileşti.Şuan için kaplumbağalarımı ayırmam söz konusu olamaz. O yüzden sadece tedavi için akıla ihtiyacım var.kaplumbağamın gözü kanlandı ve boynunda biraz kızarıklık var.Ne tür ilaç kullanabilirim lütfen hangi ilacı almam gerektiğini bildiriniz.

Cvp: Kaplumbağamın gözünü ısırdı ciddi bir konu lütfen yardım edin

Bence cıddı zararlar vermeden bır sekılde ayırın ve bır veterınere danısın

RE: Kaplumbağamın gözünü ısırdı ciddi bir konu lütfen yardım edin

Terramycin, Gentamisin gibi ilaçlar kullanabilirsiniz.

Kendi profilime girip, ordan açtığım konulara girip, "Kaplumbağalar için bildiğimiz tedavi yöntemlerini yazalım" konusundan kullanımlarına bakabilirsiniz.

Cvp: Kaplumbağamın gözünü ısırdı

Geçmiş olsun :( Bu saldırılar tekrarlayabilir ve geri dönüşümsüz zararlar verebilir kapluşunuza mutlaka ayırmalısınız yani. Yaralı kapluş için imkanınız varsa bir veteriner hekimin görmesi şart. Göz bütünlüğünü koruyor mu, kapluş görebiliyor mu? Eğer gözde delinme olmadıysa antibakteriyel damlaların yanında mutlaka antienflamatuar da kullanılmalı.

Cvp: Kaplumbağamın gözünü ısırdı

Erkeği ayırmak şart. Erkek tekrar çiftleşmek istiyordur. Dişi şu an hazır olmadığı içi reddedecek ve muhtemelen erkek daha sert saldıracaktır. Yumurtalarıda kırması söz konusu.

Geri