Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın şansı

asilce64

Bronz 4 Üye
Bu gün akvaryumu temizlemek için kaplumbağalarımı balkona koymuştum akvaryumun temizliği bittikten sonra birde baktım kaplumbağamın biri kabında yok tabi bunu görünce elim ayığım dolandı bütün aileyi balkona topladım tabiki herkes benim gibi korkmuştu çünkü herkez kaplumbağamı en az benim kadar seviyordu aklımıza balkonun su gitme borusuna kaçmış olacağı geldi tabi oraya kaçmışsa onu ordan çıkarma ihtimalimiz olmayacaktı:'( sonra balkondan atlamış olacağını düşünerek hemen aşağı indik
Bahçede kaplumbağamı ararken çok korkmuş ve köşeye sinmiş olarak bulduk onu ne kabuğunda zarar vardı nede başka biyerinde (3. kattan atlamasına rağmen) meğerse apartmanımızın kum havuzuna atlamış sıpa:D şimdi akvaryuma koyduk her zamanki gibi yüzüyor:smile:

Cvp: Kaplumbağamın şansı

Gecmiş olsun. Çok dikkatli olmak lazım. Gerçekten şanslıymış ama yine bir süre yakın takip gözlemlemekte fayda var.

Bir dahaya çıkamayacağı daha uygun kaba koyun. Ucuz atlatmış. Çok kötü sonuçları olabilirdi..

Geçmiş olsun :)

Boş mukavva kutuya koyabilirsin. Ama gölgede olsun veya ev içinde tabi bu süre iki saati geçkin olursa su içine koymak gerek.

Bir süre takip et hayvanı özellikle dışkılamasına bak renk kırmızı veya bordo değilse sorun yoktur. Geçmiş olsun. Düşme yanında kediye denk gelmemesi de büyük şans.

Dışkılamasına bakıcam teşekkürler

Herhangi yürüme konusunda ve yüzme konusunda inşAllah ciddi, acı çektirebilecek herhangi bir tehlikeli zarar yoktur. Arkadaşların da dediği gibi yakından takipte fayda var...

Kaplumbağalar yükseklik algısı olmayan ender canlılardan biridir. Bunu hep onları yüksek bir yere koyduğunuzda aklınızda bulundurun. Durduğu yerin devamı gibi düşünüp hiç çekinmeden aşağıya düşecektir. Çoğu akvaryumdan kaçışta da bu gözlemlenir. Hayvan dışarı çıkar ve masa, mobilya vb. ayırt etmeden her yerden atlar.

Benim de ilk kaplumbagamin basina gelmisti ve atladigi balkon ayni boyle 3.katti.

Bahcede kedilerin birseyle oynadigini farkedip,1.kattaki komsumuz kurtarmisti hayvani.Cok hafif agzi kanamisti ama sok gecirmisti.

Cok sukur kisa surede duzelmisti.Oyuzden sizi cok iyi anliyorum.

Gecmis olsun

Cvp: RE: Kaplumbağamın şansı

berrakerkin' Alıntı:
Benim de ilk kaplumbagamin basina gelmisti ve atladigi balkon ayni boyle 3.katti.

Bahcede kedilerin birseyle oynadigini farkedip,1.kattaki komsumuz kurtarmisti hayvani.Cok hafif agzi kanamisti ama sok gecirmisti.

Cok sukur kisa surede duzelmisti.Oyuzden sizi cok iyi anliyorum.

Gecmis olsun

Ufak bir yaralanmada olsa insan çok üzülüyor gerçekten
Sizinkide şanslıymış çok geç olmadan kurtarmış komşunuz:smile:

Geri