Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağaya balık yedirmek

alicanciflik76

Bronz 5 Üye
arkadaşlar ben su kaplumbağama akvaryumuna yemesi için balık atarsam bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir mi ?

Japon baligi falan tabiki sorun cikar fakat sorun cikmayan balik bulamazsiniz demek cok dogru olmaz ama nekadar etik olur ? Benim yapacagim bir uygulama degil

Cvp: kaplumbağaya balık yedirmek

kurutulmuş yemler gerekli ihtiyacı karşılar. canlı balıklarda bulunan tymine enzimi B vitamini eksikliği yapar. ayrıca ali sarp'ın dediği gibi etik değil her canlı bizim için kıymetli bu sebeple biz canlı balık verilmesine karşıyız.

Bence de hiç etik bir uygulama olmaz düşünsenize bir canlıyı beslemek için diğerini canlı canlı yem yapıyorsunuz.Birde canlı yem ile beslerseniz saldırganlaşma eğilimi artar diye biliyorum.Diyeceksiniz ki doğada zaten canlı besinlerle besleniyorlar evet ama artık doğalarında değiller bizim sorumluluğumuzdalar ve bizler onlara mümkün olduğunca iyi bakmaya mecburuz...

Canlı yemle beslenmeyenlerde vahşidir. Bu hayvanlarda evcilleşme olmaz. Ancak kaplumbağaya balık vermek avın doğadaki kaçış şansı akvaryumda olmayacağı için etik değil.

Bir de balığın hasta olup olmadığını bilemediğimiz için de kaplumbağamızı riske atmak olur bu.

Taşıma olasılığı olan uyumsuz parazit ve bakterilerde cabası.

beta balıkları ile sorun yaşamıyolrlar ama kaplumbağaların yavruysa. Bir petshopta görmüştüm kaplumbağaların akvaryumunda beta vardı

Arkadas sorun yasamasin istemiyoki aksine sorun yasamasa yemez o yedirmek istiyor

Geri