Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağlarımın resimleri :)

baskan

Bronz 4 Üye
mailto:/img836/4169/hvcx.jpg
mailto:/a/img835/57/p6c4.jpg
mailto:/a/img109/8720/c9u7.jpgmailto:/a/img703/5849/okmm.jpg

Arkadaşlar dün forumda gezenler bilir sıcaklık sorunuyla ilgili bir sorunum vardı.. İşte o kaplumbağalarımın resimlerini koydum :) Sizce sağlıklılar mı?

Kabuklarda bir sorun gözükmüyor. Desenleride çok güzel. İlk resimdeki büyümeye bağlı kabuk değişimi için plaka aralanmasına geçmiş. Uygun sistemde altına girebileceği uygun boyutta bir mango kökü iyi olur.

Emre abi bilmediğim için soruyorum da plaka aralanması şu siyah kalın çizgiler mi oluyor?

Cvp: RE: Kaplumbağlarımın resimleri :)

suc_ve_ceza' Alıntı:
Emre abi bilmediğim için soruyorum da plaka aralanması şu siyah kalın çizgiler mi oluyor?

Aynen öyle, daha da aralanacaktır. Büyüme bu şekilde oluyor. Hayvanın kabuğu plakalardan oluşur ve büyüme esnasında aralanır. Üstteki eski plakalar arasında gösüken siyahlık yeni oluşanların doku halidir. Değişim tamamlanmaya başladığında bu yeni plakalar normal kabuk rengine bürünür. Bu döngü büyüdükçe devam eder.

Cvp: Kaplumbağlarımın resimleri :)

Bağasının kenarlarındaki koyuluklar kötü bir şey değil dimi? İlk defa bakıyorum ve acemiyim biraz.

arkadaşlar bağası hakkında bilgiye ihtiyacım var

Merak etmeyin kabukta bir sorun yok kenarları kabuk değişimine bağlı

Sağlıklı ve uzum ömürler dilerim. Sağlık konusunda denildiği gibi bir şey gözükmüyor

Umarım hep böyle devam ederler çok seviyorum keretaları :)

hayvanların ikisi de güzel üstteki kabuk yenileme ve boy atma sürecine girmiş. alt bağadaki kılcal damarlar kırmızılık vermiş. alttaki sıpanın ise göbek bağı yeni yeni kapanmaya başlamış. sağlıklı gözüküyorlar.

Geri