Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluş adası

Tosbik2838

Bronz 5 Üye
Exo Terra Kaplumbağa Adası. Bu ürünün mıknatısları ne kadar sağlam? 6-8 mm lik camda etkili midir?

Cvp: Kapluş adası

6 mm'lik cam üstü işe yaramaz. 6 mm'de dahi hayvan büyükse çıkarken turtle bankın cam tarafı havaya kalktığı için mıknatıslar atıyor. ben bir süre kullanmıştım ama bu vantuzlardan iki tanesi ile iki köşeden sıkıştırarak sabitlemiştim. uzun köşesini biraz daha suya eğerek rahat çıkmalarını sağlamıştım.
mailto:/Product/europet-bernina-vantuzlu-tutturma-aparati-19-21-mm

alacaksan exo terra olmasına dikkat et. NMC marka çakması var o işe yaramaz. tanıtım resminde exo terra resmi koyuyorlar. dikkat etmeyen bunu alıyor.

6 mm camda kesinlikle sorunsuz. Ama 8 mm cmda kaplumbağa hangi boyda ise kadar tutunabilir bilemem. Zaten en büyük boyda exo terra adası da 15 cm hayvana göre.

Exo Terra Turtle Bank Ölçüleri

Small 16.6 x 12.4 x 3.3 cm (PT3800)
Medium 29.8 x 17.8 x 5.4 cm (PT3801)
Large 40.6 x 24.0 x 7.0 cm (PT3802)

mailto:/zm1qND.jpg

Canlının boyu büyüdükçe artması gereken su hacmiyle akvaryumun güvenliği için cam kalınlığı da arttığından söylenildiği gibi mıknatıslar işlevini yitiriyor.
Artan boyla birlikte ağırlığın da artacağını göz önünde bulundurursak ürün orijinalliğini yalnızca küçük boydaki canlılarda koruyabiliyor.Bunun dışındakiler için alternatif çözümler üretmek gerekiyor.Netice itibariyle ürün orijinal ekipmanlarıyla farklı boyları farklı sayıdaki küçük kaplumbağalar için kullanılabiliyor.

Geri