Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluş kiwinin son durumu

idil varış

Altın 1 Üye
Her saat başi damlattigimiz damlamiz 4 saatte bire dustu. 3 gun daha antibiyotik kullanacagiz. Fakat yem yemiyor su aralar...sanirim antibiyotikten. Agzina ve alt bagasina devit3 damlatiyorum. Gelisimine destek olsun diye. Pek bi keyifsizlestik tedavi sonuna dogru... hizla iyilesiriz umarim.

Bir de kabuk degistiriyoruz galiba.. iste son fotograflarimiz

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1396954872273.jpg
    PhotoGrid_1396954872273.jpg
    365.2 KB · Görüntüleme: 190
  • PhotoGrid_1396954827414.jpg
    PhotoGrid_1396954827414.jpg
    329.2 KB · Görüntüleme: 168
Cvp: kapluş kiwinin son durumu

Tekrar geçmiş olsun.. Sıkılmıştır süreli suyun dışına çıkmaktan keyifsizliği ondandır yazık yüzündende belli zaten umarım hızla iyileşir

Iyilestircez die bunalima soktuk hayvani cok uzuluyorum :(

İyileşsin önemli olan o .. Tedavi gerektirmeyen bir durumda dışarı çıkarmıyoruz zaten ama bizimde elimizden gelen birşey yok .. Büyüdükleri zaman daha kolay alışıyorlar benim tedavi sırasında alışmıştı huysuzlk yapardı ilk başlarda ama sonradan alışıyordu

Kabuk değişimi umarım alttaki durum için faydalı olur İdil. Biraz daha zaman var. Göz içinde aynı durum geçerli.
Kedi patileri güzel olmuş :)

Sabirla devam ediyoruz tedaviye :) tesekkur ederiim :))

göz hala aynı duruyor. mineral yem veriyor musun idil. kalsiyum alsın hayvan, tek başına devit işe yaramaz. merhemi göbeğe sürdüğünde kuru bir kapta beklet. suya girmesin.

Seranin kirmizilarindan veriyorum. Gaga tasi tozuda katiyorum. Zaten bes on dk disarida tutuyorum kuruyor. Durulayip geri koyuyorum. Doktorun da dedigi buydu zaten

tamam hayvanı yıpratan ikisinin bir arada olması. kaldır indir ne oluyoruz hallerinde neyse sonuç olumlu olsunda.

Kesinlikle ztn cuma gunu gene kontrole gidicez konuscam doktorla

Acikcasi bence bu gozu hayvanin buyuk ihtimalle kor olmus ne yazikki :(
Duzelmeyebilir

Gorme sorunu yok ama soldan gelen yabanci cisimlere tepki veriyor

İdil peki ilk halinden iyi değil mi gözlemlerine göre göz durumu ?

Sisligi indi gozu daha mavimsiydi bide gozde hic hareket yoktu mesela goz kirpmiyodu nerdeyse hic simdi baya goz kirpiyor

o zaman kör kalacağını sanmam bendede olmuştu öyle bir problem gözü kurumuştu bile diyebilirim ama 1 aylık tedavi sonucunda kendine geldi sonunda o yüzden umutlu olmak en güzeli ve elimizden geleni yapmak

Insallah :( cok kucuk direncsiz keyifsiz... toparlamak icin cok ugrasacagim..

yüzme durumu nasıl peki ? Olmazsa suyun seviyesini azaltabilirsin zaten birşey yemiyor enerjisiz yoruluyordur suda

Suan bes lt bi akvaryumda suruyo cok yuzebilcegi alan yok yorulmasin diye oraya koydum isiticisi ve filtresiyle. Cok da derin degil

şuan an için en güzeli öyle zaten

O akvaryuma karantina akvaryumu adi taktim hee hasta olanin mutlaka ugradigi yer :) zaten bu bi degisik yuzuyo suda suzulur gibi bi gun cekip koyacagim videosunu :)

Geri