Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlara Hamsi verdim

AbbasPanpa

Bronz 3 Üye
Bugün eve hamsi aldık, 2011 yılının ilk hamsisini bizden önce bizim kapluşlar yedi. Direk kafasını koparıp içini temizledik ve kapluşların önüne koyduk :)

Ben kapluşlarım üzerinde deney yapmayı çok seviyorum (yemek konusunda) Daha önce fındık ezmesi vermiştim adeta çıldırıyorlardı. Ama bu hamsi için nerdeyse suyun içinden kanatlanıp elime atlayacaklardı, kameram bozuk olduğu için video yapamadım, ama en yakın zamanda videoya çekip nasıl kudurduklarını görmenizi sağlayacam :)

Son olarak bi kıyaslama yapayım. Kapluşlar yemek seçer bunu herkes bilir, ve kapluşların en çok sevdiği yemekleri kudurma seviyesine göre bi kıyaslama yapacam.

SERA yemleri : Seviye 1

Koi Stick yemleri : Seviye 2

Kıyma : Seviye 3

Fındık Ezmesi : Seviye 4

Hamsi : Seviye 5

düşünün yani kıyma görünce çıldırıyolar, hamsiyi denemenizi tavsiye ediyorum :)

Cvp: Kapluşlara Hamsi verdim

Ne denir ki inşallah o deneyleriniz bir gün kötü sonuçlanmaz. :)

ben hamsi değilde alabalık vermenizi öneririm hamsi deniz balığı yani tuzlu su balığı olduğu için böbreklerine zarar verebilir çok vermemenizi öneririm.

Kesinlikle tuzlu su balıklarındansan alabalık veya havuz levreği tercih etmelisiniz.
Kaplumbağalarınız sizin deney yapabileceğiniz canlılar olamaz.
Diyetlerinde bulunmayan besinler sonucu kaplumbağalarınızda oluşacak bir belirtiye sebep olmak isteyeceğinizi zannetmiyorum.

zencefil' Alıntı:
Kesinlikle tuzlu su balıklarındansan alabalık veya havuz levreği tercih etmelisiniz.
Kaplumbağalarınız sizin deney yapabileceğiniz canlılar olamaz.
Diyetlerinde bulunmayan besinler sonucu kaplumbağalarınızda oluşacak bir belirtiye sebep olmak isteyeceğinizi zannetmiyorum.

Kesinlikle bir bilgim yoktu, tuzlu su tatlı su diye bi ayrımın olduğunu bilmiyorum. Bundan sonra artık vermem, teşekkür ediyorum. etçil hayvan sonuçta ama onlar.

Kırmızı yanaklar tatlı sularda yüzen ve beslenen hayvanlar.Doğal ortamda tatlı sularda yaşayan canlılarla besleniyor.Sonuç olarak tuzlu sularda yaşayan canlıları besin kaynağı olarak kullanmak doğal diyetlerine aykırı bir durum.

Tuz böbreklerine zarar verir eğer vereceksiniz çok nadir vermenizi öneririm...

hepsini anladım da fındığı nasıl yiyorlar ? ben genelde kıyma veriyorum değişiklik istediğimiz zaman..

0084812254' Alıntı:
hepsini anladım da fındığı nasıl yiyorlar ? ben genelde kıyma veriyorum değişiklik istediğimiz zaman..

Fındık değil, fiskobirliğin fındık ezmesi var, sarelle gibi :) ama öyle haftada bir falan vermiyorum belkide ayda bi kere küçük bir kaşık

Bu arada uyarılarınız için teşekkürler, asla bir daha hamsi vermeyecem

hımm.. şimdi anlaşıldı :) bende normal bildiğimiz fındık sanmıştım :haha:

Geri