Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşlara kuru alan yapımı

emre61

Yeni Üye
arkadaşlar kuru alan yapmakta sıkıntı çekiyorum plastik olan bazı aletleri kullanmak istemiyorum tahta denedim ama suyu çok kirletiyor ne yapmalıyım.:$

Cvp: kapluşlara kuru alan yapımı

emre kuru alan bölümünde arkadaşlar yapmışlar onlara bakarak fikir edinebilirsin.

Cvp: kapluşlara kuru alan yapımı

En basitinden ben böyle kullanıyorum.
Gerekli Malzemeler:
Uygun ölçüde strafor
6 adet askı şeklindeki vantuz
Halıkaydırmaz
Uygun ölçüde kesilen straforun 2 kenarına vantuzları yukarıdan aşağı takıyoruz her kenar için 2 tane kullandım burada 4 vantuz kullandık.Üstüne uygun ölçüde halı kaydırmazı seriyoruz.Bu şekilde kuru alanımızı köşeye takıyoruz.Ön taraftaki köşe kalkma yapabiliyor.Kalan 2 vatuzla da onları sabitleyebiliriz.

DVD kabından yapmanı öneririm gayet kullanışlıdır . 4 tane vantuz ve halıkaydırmaz da alırsan kolayca yaparsın . Dvd kabını açık şekle sok ve diktörtgen olarak gör köşelerden vantuzun geçeceği kadar bir delik yap sonrada yapıştır . Zaten böyle bir video çekilmiş sanırım.

Geri