Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşlarım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yerim ya cok tatlilar massallah yalniz bisey fark ettim herkeste bitane duz desenli kaplumbaga bitanede benekli var :D hep ayni yani sasirdim

Uzun ömürleri olsun. Yeni sistemlerine kavuşunca çok daha iyi olacak.

İnsallah amin :)

Seyma onu bende farkettim güzel bi tesadüf herkeste oyle sanırım :)

Sendede oyleydi sanırsam dogrumu :)

Kücük olan cok korkuyor büyuk ise cok zıpır :)

Kabugunun rengi ve desenleri cok guzelmis :) saglikli bir omurleri olsun insallah

Cvp: kapluşlarım :)

6 ayı veya 5 cm kabuk boyunu geçkin başlarlar. bazılarında bu durum biraz daha uzun zaman alır.

benimkiler salatalik marul rahat yiyorlar ama kucuk parca halinde olunca yiyolar.. :D

Arada gene vermekte fayda var. Zamanla ısıra ısıra alışırlar. İlerideki geçiş için iyi olur.

Arada marulda deneyin.

Ara ara denemekten vazgeçmemeli. Şu an için zorunlu değil ama ileride yemesi gerekecek.

arkadaşlar, öncelikli marul körpesi ile başlamak iyi olur. göbek kısmındaki parçalar biraz daha tatlı ve yumuşak olur. eğer yeme aşamasına gelmediyse haftada bir ufak yapraklardan parçalamadan suya atın. yarım saat içinde yemezse sudan çıkarın. her hafta bu şekilde devam edin. yemeye başladığı zaman çeşide geçersiniz hangilerini yerse onlardan dönüşümlü yaparsınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri