Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşlarımın beslenmesi ve su değişimi :)

tosbik57

Bordo Bereli
Kapluşlarim bana cok alisti oysaki daha bir hafta oldu :) bende yem olarak. Pets family turle stick var bu yem iyimidir ? Bide sularini iki gunde bir değiştiriyorum iyimidir günese cıkariyorum ve sular sicak sizce onlara iyi mi bakiyorum ? Bide kütahya dan birileri varsa arkadas olabiliriz :)

Cvp: kapluşlarım :)

Yem markası olarak Sera, Tetra, JBL ve Tropical dışına çıkmıyoruz. Ben tercih etmem.

Sık ve komple su değişimi hiç uygun değil. Sürekli değişen suya adapte olmaya çalışan bünye yorulur.

Cvp: kapluşlarım :)

suyun tamamının dökülmesini onaylamıyorum.Su haftada 1 bir değiştirilmeli ayrıca suyun %20'si dökülmeli.Suda arıtılmış veyatta dinlendirilmiş olmalı.

RE: kapluşlarım :)

AEK nickli arkadasım dediklerin dogru ama filtrem yok su 2 günde kirleniyor sararıyor.. yemleri yaşadım yerde bula madım kücük bir ilce.. internetten almayi dusunuyorum :)

Zaten dinlendirilmis su kullanıyorum..:)

Filtrenin en kısa zamanda temin edilmesini tavsiye ederim. Başta göz enfeksiyonu olmak üzere hastalıklara sebep olur. Bunlarda başta veteriner bulma zorluğu ile beraber sıkıntılı süreçlerdir.
Belirttiğiniz gibi internetten yem bulabilirsiniz. Filtrede aynı şekilde internet yolu ile alınabilir.

Bu aralar alamam ama yazın. kesn yaz alcam o zamana kadar bi sey olmaz dimi ?

Bunun garantisi yok ama olmamasını umalım. Su değişimlerini her gün yarım yada biraz fazla yapsanız daha iyi olacak gibi.

İnsallah bisi olmaz dua edin temizliklerine daha dikkiat edicem bundan sonra..

Bisey da sorcam benim kaplumbalar daha yavru kabuklarını fırcalama gerekirmi ?

Aslında ekipmanları tam bir sistemde bunlara gerek yok. Ama kirlenme fazla olup kabukta gözlemlenirse yapılabilir. Çok gerekeceğini sanmam. Bu gerçekten çok kötü durumdaki sularda gerek duyulan bir yöntem.

O zaman fircalamayım :)

Arkadaslar hepinizden tesekkür ederim bilgilendirdiniz beni :)

Cok saolun iyiki varsınız :)

Cvp: kapluşlarımın beslenmesi ve su değişimi :)

Önemli değil.
Sağlıklı bir ömür geçirmesini temenni ediyorum.

:)
Heyy kanka

Bu arada ben kaplusumn kabugunu fircaliyorum haftada 1 ve hoslaniyo kacmiyo belki seninkilerde sever dene istersen knk :) :)

ecem bu yaptığın uygun değil. onun yerine mango kökü almalısın her şeyi hayvan kendi yapmalı. zorunlu haller dışı ele almak hayvanı ürkütür ve huysuz eder.

Cem e katılıyorum. Kabuk fırçalamak gereksiz bir uygulama. Hayvanı rahatsız etmemek gerekir.

Ancak filtresiz ortamda kabukta kir vs birikmesi oluyorsa her gün olmamak suretiyle uygulanabilir.

tosbik57' Alıntı:
Emre bey yasinizi bilmiyordum o yuzdendostum dedim özur dilerim :(

Sorun değil :) Neticede bilgilerde yaş yazmıyor.

Geri