Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarımın paludaryumu ve 2-3 pozz :) -RESİMLİ

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Merhabalaar :)

Bayadır kaplumbağalarımdan bahsediyoruum artık onlarııı görme vaktiniiz geldi :p

Ben öğrenciyim tüm bu ekipmanları anneme aldırana kadar annemi çileden çıkardım diyebilirim ama hepsi onların sağlığı için hayvanları çok seviyorum :)

PALUDARYUMUMDAN BAZI KARELER ;

mailto:/di-4LCS.jpg

mailto:/di-EF7G.jpg

mailto:/di-TAMP.jpg

mailto:/di-U3QDNDNS.jpg

mailto:/di-UX1M.jpg

KURU ALANIMDAN KARELER :D ;

mailto:/di-CIWV.jpg

mailto:/di-HQ46.jpg

mailto:/di-0ZOH.jpg

Yem olarakta seçeneğim maalesef kısıtlı :/ ŞİMDİLİK sadece karidesleri ve vitaminleri var resimleri ;

mailto:/di-CI2I.jpg

NOT : Lütfen eksik gördüğünüz,beğenmediğiniz yerleri söyleyiin olumlu-olumsuz her türlüü eleştiriye açığıım yeterkii yanlışımı görmeme yardım edin. :)

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Yem olarak tek karides olmaz :) İnşallah uzun yıllar birlikte olursunuz

Cvp: Kapluşlarımın paludaryumu ve 2-3 pozz :) -RESİMLİ

AlperDeniz' Alıntı:
Yem olarak tek karides olmaz :) İnşallah uzun yıllar birlikte olursunuz

Evet farkındayım extra yemler için para biriktiriyorum :) Teşekkür ederiz

Kapluş güle güle kullansın güzel olmuş :) Ana yemi de en kısa zamanda almanızı öneririm. Ana yem olarak Tetra reptomin ya da sera raffy p alın :)

Hayırlı olsun :D Sizin de fark edeceğiniz gibi kuru alan yosunlanmaya başlamış. Asker künyesi ilginç olmuş akvaryumda :D

Jadeite : Teşekkür ederim :) Bizim buradaki pet shop çok pahalı satıyor paramı biriktirdim uygun fiyatlı pet shop arıyorum :D

Woswos: Teşekkür ederim :D Evet kuru alanın yosununu ne kadar çıkarsam da ne kadar dezenfekte etsem de tekrar çıkıyor bir türlü anlamadım vallahi :D Temizlemekten bıktım o derece :p Asker künyesininde farklı bi hava katacağını düşünmüştüm o yüzden koydum beğendiğinize sevindiim :)

Isıtıcıyı kablosuyla beraber suyun en dibine koymuşsun sanırım. Fakat bence bu çok tehlikeli elektrik kaçağı olabilir oradan ve elektrik çarpıp ölmesini istemem kaplumbağalarının.
Ben hiç bir akvaryumda görmedim kaplosuyla beraber konulduğunu ısıtıcının akvaryumun içine. Bence sakıncalı ama sen bilirsin. Sonuçta çokta yakından görmedim ıstıcını ve özelliklerini bilmiyorum... :ff:
:133:​

Zannedersem o dalgıç ısıtıcı, o yüzden bir şey olmaz :D

Süpermiş. :133:

AlperDeniz : Evet aslında mavi damla alacaktım ama yosunu kökten çözemezse kapluşlara zarar vermesin diye şüphede kalıp almadım :/

GCee : Evet aynen woswosun dediği gibi dalgıç ısıtıcı problem yok yani ^^

Woswos : Aynen öylee :D Isıtıcımız dalgıçç :p

Mavi damla zarar vermez. Ayrica zararli ve yararli bakterileri öldürür. Fakat su değerleriniz normale döner sonra. Ben 80 LT de kullanıyorum bir sorun yok. Ayrıca içme suyu kullanın oda azaltıyor yosun oluşumunu. Ama mavi damla zararsız

Mavi damla yararlı yararsız tüm bakterileri öldürür akvaryumun güzelmiş kuru alanın üstüne kaydırmaz halıdan serebilirsin daha iyi olur ben onu kullanıyorum yem olarakta
Sera raffy P
Sera Cornivor
Veya
Sera Raffy Royal
Vitamin olarak eczanelerde satılan ''DEVİT3'' Vitaminini alabilirsin ucuz bir şeydir

Geri