Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarımmmm :D

Berkcan

Elmas 3 Üye
Bunlarda Benim Haylazlar İşte :)

Edi ile Büdü :)

mailto:/img823/1003/dscn7898l.jpg

Buda aramıza yeni katılan kapluş :) . İsmini siz koyarsanız çok memnun olurum :133:

mailto:/img846/3474/dscn7897i.jpg

Büdü

mailto:/img5/9979/dscn7894z.jpg

Edi

mailto:/img585/4586/dscn7892l.jpg

Büdü

mailto:/img846/5060/dscn7890t.jpg

Cvp: Kapluşlarımmmm :D

Ufaklık hoşgelmiş :)

Umarım büyükler tarafından zarar görmez.

Maşallah çok sağlıklı büyüyorlar. Kabukları gayet güzel görünüyor. Yeni arkadaşlarınada sağlıklı bir ömür dilerim.

Çok teşekkürler , Küçüğümüz çok ürkek ve yem yemiyor bakalım ne kadar zamana alışıcak bana .

Yem yemeye alışması süre alabilir Berkcan. Benim ufaklıklar en az 12 gün yemediler. Kendisini güvende hissedince yemeye başlar. sen yem verince hemen oradan uzaklaş bence. Bence diğerleri yerken teşvik edecektir. Ancak büyükler 6 cm, küçük olan 3 cm büyüklükteyse şu sorunla karşılaşman muhtemel. Büyükler zarar vermek istemesede yem yerken küçük çırpınmalardan çok darbe alabilir. Benim konumda gördüğün cumberland 3-4 cm daha küçük ve daha önce bu sorunla karşılaştım ve darbelerden etkilenip yan yüzdü. Veterinere durumu yaşam şartlarını anlatınca bana tedaviye gerek olmadığını ve ayırmamı tavsiye etti. 3-4 ay ayrı akvaryumda baktım ve ilk 2 günde yüzüşü düzeldi. Şimdi kuvvetlendi ve fark bu boylarda pek sorun etmiyor gibi. Hepsi güzelce geçiniyor. Bu durum aklında bulunsun.

narçın yada tarçın koy ismini.

Önemli değil Berkcan. Bu arada bahsettiğim sorun oluşursa bir alternatifte ayrı yerde yemlemek ama ben hayvanları akvaryumdan çıkarma taraftarı olmadığım için sır bu sebeple ufaklığa ayrı yer hazırladım. Bunuda ekstradan belirteyim :)

abi bende 2 akvaryum var ama birinde hiç teçhizat yok sadece akvaryum , O yüzden küçüğü o akvaryuma koymak istemiyorum , yemleme sırasındada küçüğü 7 yıl önce aldığım ölüm fanusuna koyuyorum , ama yinede yemini yemiyor

Bence hemen başka yerde besleme. Ortama alışıp diğerlerinin hareketlerini gözlemlesin. Ama yemeye çalışıp diğerlerinden fırsat bulamasa büyük olanları başka yerde yemle. Çünkü şu an güveni yerine gelmeli ve ortama alışmalı. Müdahaleler bu süreci olumsuz etkiler.

Abi ne yemek istemesi hayvan beni görünce arazi oluyo ya :D , Acıyorum kaç gündür aç hayvan halada alışamadı bana

O zaman bence önerimi uygula. O şimdi ürküyor ve akvaryumdan sürekli çıkınca toparlayamıyordur. 1 hafta 10 gün hiç dokunma. Yem verirken diğerlerini al başka yerde besle, bunada akvaryuma at. Odadan çıkki biraz bakınsın ne geldi ne gitti akvaryuma. 20 dk yemezse yemleri çıkarıp atarsın ikinci öğünde denersin. Sonuçta günlük iki öğün veriyorsundur. Yemleme bitince senin edi ve büdüyü gene akvaryuma alırsın. Stick yemleri de biraz vitaminle derim.

Senden kaçması çok normal, benim ufaklıklar beni görünce yapabilse akvaryumun arka camından çıkacaklardı :)

o zaman senin dediğini bi deniyim bari emre abi bakalım yer inşallah , ediyle büdüde bu sorunu hiç yaşamamıştım

Çok güzel büyümüşler Edi ile Büdü :) Yeni ufaklık da çabuk alışır umarım, isim önerileri olarak edi ile büdüye arkadaş susam sokağının diğer üyeleri olabilir, kırpık, kurabiye canavarı, kurbağacık vs. gibi :D

Çok teşekkür ederim tuğba abla , Hala yem yemiyor küçük ya napacağımı bilmiyorum kaç gündür aç hayvan

Bana kalırsa henüz alışamadığındandır :)
Bu arada çok tatlılar maşşallah :)
Minik arkadaşımada hoş geldin dileklerimi ilet :)

Çiğdem.Kaya' Alıntı:
Bana kalırsa henüz alışamadığındandır :)
Bu arada çok tatlılar maşşallah :)
Minik arkadaşımada hoş geldin dileklerimi ilet :)

Saolun, tatlı keratalar ya :D

Geri