Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluslarm ve ortamları

Mehmet YAŞAR

Altın 1 Üye
mailto:/u/1716/143961346820223516791331913359DskwrNuGNNsZ7DEfjSSU_m.JPG mailto:/u/2579/13029135175906757961331913320bbTGmBq4KqPRGnfg4Yd4_m.JPG mailto:/u/1718/21622227421272050161331913395F1dnmv1sFi6hYk10sJdR_m.JPG

Cvp: kapluslarm ve ortamları

Mehmet Bey sonunda kavuşmuşsunuz miniklere, onlara ve size sağlıklı bir ömür dilerim :)
Akvaryumunuz çok hoş olmuş, kuru alanınız portatif biraz daha yükseltip, su seviyesini artırabilirsiniz aslında. Son fotoğrafta nasılda çıkmış kuru alana :) Benim Pakizecik kuru alana 1 ay çıkmadı, şimdi bile nadir çıkıyor.
Maşallah, nazar değmesin muhteşem ikiliye :)

teşekkür ederim belkız hanım :)su seviyesi son seviyeye kadar getirmiştim fakat spot lambasının ayarından dolayı o seviyeye kadar düşürmek zorunda kaldım akvaryum kapaklı olduğundan dolayı.

pakize kuru alana nadir çıkıyo dediniz daima spot yanıyor mu?

Anladım :)
Gündüzleri yanıyor yaklaşık 8 saat. Ancak ben yanındayken çıktığını nadir görüyorum, ben yokken çıkıyor olabilir.

akvaryumun küçük olması kapluslarn büyümesine engel olur mu acaba ?

Güzel olmuş Mehmet bey, emeğinize sağlık :)

Evet akvaryumun küçük olması büyümelerine engel olur nasıl plastik kapta bazı insanlar ben 4-5 yıl yaşattım diyorlarya işte o kaplumbağalarda en ufak bir büyüme olmuyor
mailto:/photo/my-images/844/dsc9827m.jpg/
bu 3 yıllık bir su kaplumbağası ne kadar küçük görebiliyormusunuz 3 yılda o plastik kapta neredeyse hiç büyümemiş çünkü sürüngenler yaşadığı ortama göre büyüme gösterir yani ne kadar büyük bir alan yaparsanız o kadar kendini büyütür 1 kaplumbağaya 100 litre bu yüzden öneriliyor.

Akvaryum küçüldükçe büyümeleri daha yavaş olur.

Güzel bir yaşam alanları var. Siz vitaminlerini düzenli olarak verin, eliniz bollaşınca daha büyük bir akvaryuma geçersiniz.

şimdilik ufaklar 6ay kadar 30litrede bakılabilir mi

6 ay 30 litre idare eder bence :) Sonra daha büyük bir akvaryum yaptırırsınız :) 200 litre yaptırırsanız ömürlük gider :)

Ben seranın vitaminlerini öneririm. Ama kaliteli yem kullanıyorsanız, deepfix verebilirsiniz.

Tetra reptomin kaliteli bir yem. İmkanınız varsa seranın vitaminini alın. Yoksa deepfix idare eder :)

Geri