Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşum Şila :)

snm375

Yeni Üye
Merhaba :) Yaklaşık bir haftadır aranızdayım.Zaten kapluşumu da bir hafta önce aldım :) Yanına bir arkadaş almak istiyorum ama biraz daha büyüyünce akvaryuma sığmazlar sanırım :rolleyes: İşte kapluşumun resimleri:rolleyes:

Arasam bu kadar tam olan bir CD kabı bulamazdım :)
Üzerine halı kaydırmaz kaplıyamıyorum.Zımbalamak istedim ama CD kabı biraz kalın olduğu için zımbalanmıyor.Sizce nasıl halı kaydırmaz ile kaplıyabilirim?

mailto:/img715/3097/sam0971ok.jpg

mailto:/img692/5553/sam0970t.jpg

mailto:/img811/5035/sam0954u.jpg

mailto:/img580/712/sam0972.jpg

mailto:/img18/2522/sam0969z.jpg

mailto:/img29/3999/sam0968l.jpg

mailto:/img716/8419/sam0966bt.jpg

mailto:/img27/991/sam0960u.jpg

mailto:/img14/7272/sam0955.jpg

mailto:/img403/5601/sam0963l.jpg

Cvp: Kapluşum Şila :)

Sinem Hanım biraz geç oldu ama hoşgeldiniz :)
Kuru alana halı kaydırmazı akvaryum silikonu ile yapıştırabilirsiniz. Ya da misina ile bağlayabilirsiniz. Birde CD kabının içerisindeki kağıdı çıkarsanız iyi olur :)

Teşekkürler :) Ben de bugün fark ettim çıkarmam gerektiğini.Filtreyi temizlerken neredeyse filtrenin süngeri sırf kağıt doluydu :)

Hoşgelidiniz,safa getirdiniz :) Kapluşunuzla birlikte kareoke partisi vereceksiniz sanırım :)

akvaryum güzel.kuru alanda güzel olmuş.elinize sağlık.yanına bir arkadaş alın bence çünkü yalnızlık kötü:)

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz. Size ve Şila'ya uzun ömürler diliyorum. Ardından gelelim kuru alana;

Akvaryuma salınım yapmayacak, anti-bakteriyel silikon kullanmanızda fayda var. Akvaryum silikonu diye geçer piyasada, şeffaf ve siyah olmak üzere iki renk bulabilirsin. Halı kaydırmazını bununla kaplayabilirsiniz. Bunu almaya veya uğraşmaya gücüm yok derseniz, bir iplik yardımı ile sıkıca bağlarsanız sizi bir-kaç ay idare edecektir. (Kaplumbağanız ipi fark edip onu kurcalayana kadar:))

Minimal ve yeterli bir yaşam alanı. Elinize sağlık. Kağıt olayına ben de takıldım zaten söylenmiş, Sezen Aksu da ayrı bir güldürdü beni :)

genç kaplumbağa' Alıntı:
akvaryum güzel.kuru alanda güzel olmuş.elinize sağlık.yanına bir arkadaş alın bence çünkü yalnızlık kötü:)
kaplumbağalar sosyal hayvanlar değildir.tekde bakılabilir :smile:

daltonlar' Alıntı:
genç kaplumbağa' Alıntı:
kaplumbağalar sosyal hayvanlar değildir.tekde bakılabilir :smile:

Bende tek kalması tarafı değilim,tek kolay oluyor ama yanlız yanlız görmek hoş değil bence :) Yazın bir bebek alacağım ben Leo'mun yanına.Bence asosyal olmaları yanlız kalmalarını gerektirmez.Normal yaşam koşullarında hep beraberce gezen hayvanlar kaplumbişler :) Üstelik benim kaplum,arkadaşı vefat edince 2hafta bir şey yemedi şuanda da fazla yemiyor,ama eskisine nazaran iyi, yas tuttu sanırım :(

Hoş geldiniz:) 5. fotoğrafta çok şirin bakıyor kapluşunuz. Uzun ömürler dilerim. :)

Geri