Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşuma sinek veriyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cingöz

Gümüş 5 Üye
:shy:;):Tongue::);)arkadaslar evde yakaladığım sinek karınca kelebek falan veriyorum kapluşlarım gayet güzel yiyor bi zararı dokunurmu :cool::D:(:shy::rolleyes:

Cvp: kapluşuma sinek veriyorum

Canlı yem yedirmeyi ya da yem için bir canlıyı öldürmeyi tasvip etmiyorum ben.

Evet kelebekler zaten ne kadar yaşıyor ki onu öldürüp veriyorsun.

alcatraz' Alıntı:
Evet kelebekler zaten ne kadar yaşıyor ki onu öldürüp veriyorsun.

Ömrü kısa olan birşeyi öldürme hakkınız yok. Ayrıca her kelebek 1 gün yaşamaz.

kelebekler bizim evde balkonda tahılların olduğu dolaba girib bi süre sonra ölüyorlar ben öldürmüyorum sinekler zaten dünyada trilyonlarca var

Hala trilyonca diyosunuz, kardeşim seni eğlencesine öldürüp hayvanlara versek nasıl olurdu?

kardesim sen hiç sinek öldürmedinmi kelebekleri öldürmüyorum sinekler cok rahatsız edici kim bilir dışarıda nerelere konmuslardır affedersin ama sacmalıyorsun zaten haftada bir veriyorum bu kadarda hayvancılık olmazki sinekleri koynunda besleyemezsin dünyada bütün sineklerin yılda verdiği yumurta sayısı 1 milyon veya daha fazla pis hayvanlar sinekler ben bunları eylencesine yapmıyorum lütfen birşey bilmeden yorum yapmayın

Canlı yem konusu bir kenara verdiğiniz sinekler veya kelebeklerin nerelere konduğunu hangi ortamlarda bulunduğunu ya da üzerlerinde taşıdıkları parazitler konusunda bir bilginiz olamaz.
Eğer hastalık taşıyan bir yemi kaplumbağanıza verirseniz zarar görebilir.

Karasinekler, üzerlerinde yaşadığı bakteri çeşitliliğinden ötürü, kolera, tifo, dizanteri gibi salgın hastalıkların yayılmasında büyük rol oynar. Geri kalan kaplumbağalarında bu şekilde ölürse hiç şaşırmıycam .. Çok acıyorum hayvancıklara.

cingöz' Alıntı:
kardesim sen hiç sinek öldürmedinmi kelebekleri öldürmüyorum sinekler cok rahatsız edici kim bilir dışarıda nerelere konmuslardır affedersin ama sacmalıyorsun zaten haftada bir veriyorum bu kadarda hayvancılık olmazki sinekleri koynunda besleyemezsin dünyada bütün sineklerin yılda verdiği yumurta sayısı 1 milyon veya daha fazla pis hayvanlar sinekler ben bunları eylencesine yapmıyorum lütfen birşey bilmeden yorum yapmayın

O zaman senin kaplumbağalarını öldürüp başka hayvanları besleyelim sonuçta kaplumbağalarda temiz değil.Aynı zamanda vermeye devam ederseniz kaplumbağanız hastalanır onun yerine gidip kurutulmuş yemleri alın onları verin.

Konu amacına ulaşmış; gereksiz gerginlik oluşmaması için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri