Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşuma yemek diyetini nasıl uygulamalıyım?

kapluscuklar

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar iki kapluşum var biri büyük biri küçük. Kapluşlarıma günde kaç kez, nasıl yemek vermeliyim? Her forumda başka şey yazıyor, bir de size sorayım dedim.[/i][/b]

Güne kafasının hacmi kadar yem venrriceksiniz. Hangi yemleri kullanıyorsunuz?

Cvp: Kapluşuma yemek diyetini nasıl uygulamalıyım?

Stick yem ve kurutulmuş karides kullanıyorum. Ayrıca arada sırada verdiğim muz, elma gibi meyveleri çok severek yiyorlar. Yaklaşık ayda 1 kez de dana eti veriyorum çok küçük. Birde evde balık yediğimiz zaman onlara da veriyorum çok az, biraz araştırdım çok yararlıymış diye.

Balık konusuna birşey diyemem ama karidesi haftada 1 vermeniz gerek. Ve en az 2 tane stick yeminizin olması gerek. Stick yem olarak ne kullanıyorsunuz?

Biri sera diğerini hatırlamıyorum, iki tane var fakat karidese çok alıştılar, stick yeme nasıl alıştırabilirim?

Karides haftada 2-3 öğün verilmesi lazım. Stick yemi karides kutusunun içine atın.Kokusu sinsin. Sonra verin stick yemi.

Yeşillik ve meyveleri ne sıklıkta verebilirim?

Meyveler ayda 1. Sebzeleri ise haftada 1 tane verebilirsiniz.

Verdiğiniz balıklar tuzlu su balığı ise artık vermeyin, çünkü resler tatlı suda yaşar ve tuzlu su hayvanları ile beslenmezler. Kaplumbağalar 1 yaşına kadar protein ağırlıklı stick yemlerle beslenmeli daha çok. Günlük kafa hacmini geçmeyecek kadar verin. 1 yaşını geçenlerde ise bitkisel ağırlıklı bir beslenme uygulamanız gerekiyor. Haftada 2 3 gün marul verebilirsiniz. Haftada 1 yumurta akı. Ayda 1 kırmızı et veya tatlı su balığı. Yeşillik olarak vermek istediğiniz başka şeyler varsa beslenme bölümünde liste mevcut onu inceleyin ve sürekli karidesle beslemeyin. Karides vitamin bakımından düşük protein bakımından yüksek bir besin, kaplumbağanızı şişirmekten başka bir işe yaramaz.

Geri