Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumun 2 gözüde kapalı :((

turtle02

Bronz 5 Üye
merhaba arkadaşlar.. herşey yolundaykan bugun sabah bir baktım kaplışumun gözleri kapanmış, yüzmesi yem yemesi normal sadece görmüyor diye elimle yedirdim.. arada bir gözlerni açıyor ama sonra yine kapadıyor sizce ne olabilir ? :S yapmam gereken bişey varsa söylerseniz çok sevinirim

http://b1207.hizliresim.com/z/3/96jrb.jpg

http://b1207.hizliresim.com/z/3/96jw7.jpg

Cvp: kapluşumun 2 gözüde kapalı :((

gözleri enfeksiyon kapmöış olabilir her zaman su temiz olmalı başka kaplumbağa varsa hastayı baska yere al ve gözüne her gün cok az bisey terramycn sür 1 hafta sonra düzelmesse gengatut göz damlası al erken tedavi ile kurtulabilir

Birden kapanması kötü olmuş.
Akciğer enfeksiyonu belirtileri var mı kapluşta?
Eğer sadece gözlerinde ise sorun Terramycin göz merhemini gözlerine sürüp kuru alanda bekletip sonra tekrar suyuna koyabilirsiniz.
Bu dönemde vitamin takviyesi yapmayı ihmal etmeyin.Eczanelerde satılan a vitamini kapsüllerinden alıp ek olarak kullanabilirsiniz.
Göz sorunları a vitamini eksikliğinden de kaynaklanabiliyor.

Kaplumbağaların suyunun temiz olması gerekiyor Bende bunu kaplumbağam enfeksiyon kaptıktan sonra anladım. ilacın ve merhemın adını yazarmısnız?

herhangi bir akciger enfeksiyonu belirtisi yok.. ayrı bir kaba alıp gözlerine merhem sürdüm, yemine vitamin damlatıp yedirdim birkaç tanede vitaminsiz yem verdim iştahı yerinde.. akvaryumdan aldıgım az bir suyu bir kaba koyup güneşlendirdim 15 dk sonra gözlerini açtı bir süre sonra içeri aldım ve su ısısının düşmesini bekleyip akvaryuma koydum kapluşu..

Geri