Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun Gözü Şişti ???

kapluş-max

Yeni Üye
kapluşumun gözü şişti evde teramisin yok şuandada alamam yarın akşama doğru alabilirim evde cortimycine diye bi göz pomadı var onu uygulasam yada farklı bişey zarar verir mi kapluşuma :'(

Cvp: Kapluşumun Gözü Şişti ???

o ilacın prospektüsüne baktım. güçlü bir ilaç orkun kullanma bir gün bekle yarın lazım olanı al.

çok sagol zaten güvenemedim bişey olur diye yapmadım yarın okul çıkışı ilk iş eczaneye gitmek :ashamed0006: inşallah yarına kadaar bişey olmazz :(

olmaz damla olanı alacaksın. sabah akşam iki göze ikişer defa damlatacaksın ve beş dakika kadar kuru bir yerde bekleyecek.

bu gün okul çıkışı eczaneye gittim gentagut aldım sizin dediğiniz gibi yaptım ve hemen açtı gözünü :yuppi: çok teşekkürler :thanks:

orkun 3-4 gün daha kullan. bakteriye bağlı bir oluşumsa hemen geçmez. iltihap kalıntısı varsa o da çıkmış olur.

Bakteriyel oluşumsa ki akciğer enfeksiyonu değilse bundandır suyun değiştirilip akvaryumun steril edilmesi gerekir. Bu esnada neden olduğu değerlendirilmeli. Filtre yetersizliği yada dipte yoğun çakıl ve deniz kabuğu varsa bunlar düzeltilmeli.

Geçmiş olsun.

Geri