Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun Gözünde Şişlik Var

brc

Bronz 5 Üye
arkadaşlar az önce dikkatimi çekti kapluşumun sağ gözünde şişlik var kuru alanda uyurken farkettim. ne yapmam gerekiyor? gözü kapalıyken sanki saydam gibi:( kuru alannını değiştirmiştim silikon artıkları kalmıştı biraz acaba suya salınım mı yaptı da gözü şişti...

Cvp: kapluşumun gözünde şişlik var!

Muhtemelen göz mikrop katmıştır, sitede göz hastalıkları ile alakalı başlıklar mevcut. Ayrıca fotoğraf yüklerseniz daha iyi anlarız. Birde silikonu ne zaman uyguladınız ve suyu nezaman eklediniz?

Eğer önceden kalma sertleşmiş slikon parçalarıysa onlar salınım yapmaz. Ancak yeni sürdüğünüz slikonu kurumadan su eklediyseniz sıkıntı yaratabilir.

Bana da mikrop kapmış gibi geldi. İmkanınız varsa bir veterinere gösterin. Resim eklerseniz de iyi olur. Daha kesin birşey söyleyebiliriz.

Çok geçmiş olsun. Bu arada yeni moderatörümüz hayırlı olsun :)

önceden kuru alanımı silikonla sabitlemiştim ancak daha sonra kuru alanımı vantuzla yaptım ama yine de birazcık silikon kalmıştı bende tam çıkartamamıştım:S fotosunu şu an çekemiyorum çekince hemen koycam siteye..gen gut mı kullanmalıyım peki

Teşekkürler Derya hanım :)

Eski slikon parçaları zarar vermez, saydam bir yapı var dioyrsunuz; bu genelde mikrobik durumlarda olur.

yarın veterinere götürecem ama şimdi akvaryumu komple temizledim başka yapmam gereken bir şey varmı....

Elinizde kaya tuzu veya iyotsuz herhangi bir tuz varsa bir kabın içine 1 çay kaşığı dökün ve kaplumbağanızı içine koyun. 1 saat bekletin.

kaya tuzu gözü yakmaz mı?

O kadar tuzun bir zararı olmaz, tatlı kaşığını tepeleme olmayacak şekilde doldurun. Ayrıca tuz mantar tedavisinde de kullanılır.

peki tamam teşekkür ederim :)

Ya da eczaneye gidip %2'lik borik asit çözeltisi hazırlatabilirsiniz.

Geri