Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karides nasıl kullanılmalı?

akif61

Bronz 4 Üye
arkadaşlar 11cm uzunluğunda kırmızı kulaklı bir kaplumbağam var.sizce karidesi ne ölçüde vermeliyim ?birde karidesde marka olarak önerileriniz nedir ?

Cvp: karides nasıl kullanılmalı?

belki yanlış yapıyorumdur ama ben hergün normal yemlerini verdikten sonra tatlı niyetine 2 şer 3 er veriyorum ve çok memnun görünüyorlar...

Günlük öğünün 1/4 miktarı uygundur. Tropical river shrimp alabilirsiniz. Bunu bulamazsanız gammarus alabilirsiniz. Sera raffy I yada tetra gammarus uygun.

kafa hacmi kadar vermelisin 2 günde bir versen iyi olur

Cemal iki günde bir kafa hacmi kadar tam günlük öğün demektir. Bu karides için çok fazla bir miktar. Eğer günlük tek tip veriyorsan yavruda bunu üç günde bir vermelisinki uygun beslenme olsun. Bu kaplumbağa genç olduğu için bu tarz öğün uygulamasında dört günde bir kafa hacmi kadar olur.

Eğer ikinci mesaja cevap veriyorsan toplam öğün kafa hacmi önerin uygun. Karidesi verdiği oran uygun olursa her gün vermesinde gene sakınca yok. Önemli olan kaplumbağa kafa boyutuna göre iyi hesaplanması ve verdiği karides miktarının öğünün 1/3 ü kadar olması.

teşekkür ederim saolun:)

Ben Hergün Veriyorum Karidesi Zararlımı Normal Yem Olarak Kullanıyorum Pet Shop En İyisi Bu Dedi.

onureygn' Alıntı:
Ben Hergün Veriyorum Karidesi Zararlımı Normal Yem Olarak Kullanıyorum Pet Shop En İyisi Bu Dedi.

Hiç uygun değil. Bu ek yemdir. Ana yem olarak tetra reptomin yada sera raffy p almalısınız. Karides ek yemdir. Pet shop cahillik etmiş.
Bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagalarinda-beslenme-her-yas-icin.html

Geri