Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

karides sorunu

Eray05

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar bugun almış oldugum sanyu shrimp yemi attıktan sonra ilk başta bir iki ısırdılar sonra yüzüne bakmadılar yemin.Tetra reptomin kullanıyordum devamlı.1aydır bendeler.Kaplumbağalar marul falanda yemiyorlardı?Alısırlar mı bu karidese?

karidese alısmayan kaplumbaga yoktur (sanyunun karidesi oldugunu bilmiyordum)1 gün ac bırakın kesin yerler yada reptominin kutusun icine bırakın kokusu gecsin oyle verin.

Cvp: karides sorunu

%44luk protein oranı var.Bi hevesle aldım.Okudugum kadarıyla bayılıyorlar falan filan diye.Cesit olsun sevdikleri bişey olsun diye.Sagolsunlar reptominden baskasına dokunmuyolar

Bir iki gün beslemeyin sonra karides verin. Mutlaka yiyeceklerdir.

ben açta bırakmadım ilk sera raffy aldığım gün yemi parça pinçik ettiler tükürdüler ağzından öbür gün verdiğimde iştahla yediler ama sende yinede yemiyorlarsa 1 gün aç bırak sonra ver havada kaparlar.

yemler suda bekliyor suan hala.arada bi ısırıp bırakıyorlar

Karidese hiçbir kaplumbağa hayır diyemez. Alıştırmak için kapluşları biraz aç bırakın. Sonra mutlaka yiyeceklerdir :)

Yediler bugun.reptomin in içine koymustum birazcık kokusu sinsin diye onu verdim yediler.birazda kendi kutusundan verdim.onuda yiyorlar.lakin parcaladıktan sonra bırakıyorlar hani ufak parcaları yemiyorlar

Kalan ufak parçaları toplayın suda bırakmayın. O kadar yemeleri bile gelişme olduğunu gösteriyor :)

Bayıla bayıla yemiyolar.Yuzune bakmadıklarıda oluyo bazen

Geri