Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaya

oscar

Bronz 1 Üye
arkadaşlar ben kuru alan için kaya nerden bula bilrim yada büyük taş satılırmı yada dışarda nerelerde bulabilirim yada sağlıklı kayalar hangileri bula bilrim bizim burda belediyenin yere kullandığı taşlar var onu kullanıyımmı önerilerinizi bekliyorum

Yere kullanılan taşları kullanmayın. Beton içeriyor. Doğal taşçılardan edinenilirsiniz. Yada inşaat temellerinden alabilirsiniz. Tabi hepsini iyice kaynatmanız gerekir.

Cvp: kaya

Taş marketler var.İstenilen türlerde taşlar mevcut oluyor.Hatta yapı marketlerin bahçe bölümlerinde de taş ve kayalar bulunabiliyor.

pet shoplarda satıyorlar ben akvaryumu aldığımda yanında verdiler

Arzu ablanın dediği gibi yapı marketlerde yani baumax koçtaş filan böyle yerlerin bahçe bölümünde satılıor ama ne olursa olsun kaynatmadan koymamak lazım

Diğer şehirlerde de vardır eminim ama ben kuru alan ve sudaki dekor taşlarımın tümünü İstanbulda doğal taş satan yerden aldım.

Doğal taşçı yada taş dünyası diye internette aratabilirsiniz. Kemerburgaz ve Beykoz da mevcut.

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama izmirdeyseniz inciraltından denizden taş toplayabilirsin. Veya aynı şekilde denize sahip bi ildeysen toplayabilirsin.

bence akvaryumda kuru alan için taş kullanmayın heleki akvaryumunuz küçükse akvaryumun hacmini azaltmış olursunuz kuru alanı bir cd kabından da yapabilirsiniz
:smile:

evet izmir karşıyakadayım :smile:

yorum atan herkeze teşşekürler ben izmirdeyim baumax yada koçtaş tan bakıcam yardımda bulunan herkese sonsuz teşşekür ederim :133:

Bence taşa hiç gerek yok.Ben akvaryumum küçükken almıştım.yarısından fazlasını kapladı ve cd kabından yapmıştım küçük akvaryumdayken.Sizde öyle yapın derim.

Oscar bende izmirdeyim ve kaplumbağam çıksın diye hiçbirsey yapamadım sononda balıklarımın yavrulugunu modifiye edip kullanmaya çalışıyorum sen ne yaptın

Dere ( nehir, ırmak , göl ) kenarlarında oldukça güzel taşlar oluyor.

Geri