Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası Soru

Rüzgar Gündüz

Yeni Üye
Merhaba henüz 1 yaşında olmayan bir kırmızı yanaklı su kaplumbağam var öneri almak istiyorum
-Bu kaplumbağama Hangi Yemleri Vermeliyim
-Ve Tankı İçin Hangi Bitkileri Seçmeliyim? <-- Bakımı basit olsun

Ayrıca bu türün tankı için altına Kum düşündüm olurmu olursa Hangi Kum ve su sıcaklığı nasıl severler Ek olarak ışığı nasıl olmalı
Tek sorularım bunlardı cevaplarsanız sevinirim

Foruma hoşgeldiniz.

Kum olarak sadece silis kum kullanıyoruz. Hayvan eşelenip vakit geçirir. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar. Yiyerek hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atar.

Tercihen vitasand pro78 marka sarı silis kum kullanıyoruz. Çap ölçüsü uygun. Bu sterilize edilmiştir. Sadece tozunu çıkarmak için yıkayacaksınız.

7 cm kabuk boyu sonrası bitkileri parçalıyorlar onun için bitki kullanmıyoruz. Kalabalığı sevmezler alanları geniş olmalı önlerine engel çıkmamalı.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu?

Lamba ile ilgili bilgiyi bu konuda verdim. Knitex marka uygun olur.

Merhaba henüz 1 yaşında olmayan bir kırmızı yanaklı su kaplumbağam var öneri almak istiyorum
-Bu kaplumbağama Hangi Yemleri Vermeliyim
-Ve Tankı İçin Hangi Bitkileri Seçmeliyim? <-- Bakımı basit olsun

Ayrıca bu türün tankı için altına Kum düşündüm olurmu olursa Hangi Kum ve su sıcaklığı nasıl severler Ek olarak ışığı nasıl olmalı
Tek sorularım bunlardı cevaplarsanız sevinirim
Tabana 0.5-0.7 mm sarı silis kum alacaksınız ısıtma lambası olarak 52 watt soft halojen ampul bu ampul ısı için su sıcaklığı 28 derece kuru alan sıcaklığı 32 derece olacak kaplumbağa akvaryumun da bitki zor olur çünkü her seferinde yiyip parçalayacaklardır o yüzden fazla dekor kullanmıyoruz yemler hakkında kaplumbağanızın kabuk boyutuna göre cem bey ilgilenecektir.

Geri