Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kış Uykusu mu Hasta mı

Çağlab

Yeni Üye
Merhaba benim kaplumbağam biraz soğuk bir odada kalıyor, bir süredir gözlerini hiç açmadı ama camına vurunca yavaşça hareket ediyor. Hareketleri yavaşladı yem de çok az yiyor ve su kaplumbağası. Hasta mı anlayamıyorum ya da kış uykusu mu...

Merhaba benim kaplumbağam biraz soğuk bir odada kalıyor, bir süredir gözlerini hiç açmadı ama camına vurunca yavaşça hareket ediyor. Hareketleri yavaşladı yem de çok az yiyor ve su kaplumbağası. Hasta mı anlayamıyorum ya da kış uykusu mu...
Su ısıtıcısı ve ısıtma lambası alın acilen. Ağzını açık tutarak ses çıkarma, hırıltılı nefes alma, yamuk yüzme, kabuk yumuşaması gibi belirtiler var mı? Hayvanın ve yuvanın fotoğraflarını atar mısınız.

Foruma hoşgeldiniz.

Soğuk ortamda olmaz. Biz şartları sağlayamadığımız için kış uykusuna yatırmıyoruz. Hayvan ortam soğuk olduğu için enerjisini korumak için metabolizmasını yavaşlatmış.

Akvaryuma gerekli ekipmanları bir an önce alın. Akciğer enfeksiyonuna çevirirse ekipmanlara ek olarak bir de tedavi süreci başlayacak.

Su ısıtıcısı ve ısıtma lambası alın acilen. Ağzını açık tutarak ses çıkarma, hırıltılı nefes alma, yamuk yüzme, kabuk yumuşaması gibi belirtiler var mı? Hayvanın ve yuvanın fotoğraflarını atar mısınız.
Hırıltı var evet zaman zaman burnundan baloncuk tarzı şeylerde gördüm ancak kabuk yumuşaması yok ve işyerindeyim fotoğrafları eve geçince atayım çok teşekkür ederim

Foruma hoşgeldiniz.

Soğuk ortamda olmaz. Biz şartları sağlayamadığımız için kış uykusuna yatırmıyoruz. Hayvan ortam soğuk olduğu için enerjisini korumak için metabolizmasını yavaşlatmış.

Akvaryuma gerekli ekipmanları bir an önce alın. Akciğer enfeksiyonuna çevirirse ekipmanlara ek olarak bir de tedavi süreci başlayacak.
Hırıltı ve ses var kaplumbağamda ekipmanlara ek olarak tedavi nedir acaba... :(

Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın.

Kabuk boyu kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Ekli dosyalar

• IMG_9280.png
    IMG_9280.png
    2 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_9279.png
    IMG_9279.png
  • IMG_9278.png
    IMG_9278.png
  • IMG_9281.png
    IMG_9281.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_9282.png
    IMG_9282.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
  • IMG_9283.png
    IMG_9283.png
    1.7 MB · Görüntüleme: 6
Daha küçük diye bu yuvayı tercih ediyorum ama...

Ekli dosyalar

• IMG_9281.png
    IMG_9281.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_9280.png
    IMG_9280.png
    2 MB · Görüntüleme: 7
  • IMG_9284.png
    IMG_9284.png
    2.2 MB · Görüntüleme: 7
Kuru alandan o yeşil plastik bitkiyi cikartin hayvanin yerini daraltmış. Attığım lambayı ve gentayi hemen alın. Tedaviye hemen başlanmazsa hayvan dayanabilecek gibi gözükmüyor. Lambayı yedekli alin 2 3 tane patlama durumu olursa tekrar kargo beklemeyin

Son düzenleme:
Hemen bakacağım o zaman bugün bütçem açısından da hiç beklemiyordum ama elimden geleni yaparım kıyamam ona..
Linkini biraktigim lambayi alacaksiniz ve eczaneden genta alın tedaviye hemen başlayalım. Sonraki süreç için size yardımcı olacağız ama lutfen önce bu ikisini alın.

Linkini biraktigim lambayi alacaksiniz ve eczaneden genta alın tedaviye hemen başlayalım. Sonraki süreç için size yardımcı olacağız ama lutfen önce bu ikisini alın.
Gentayı aldım damlattım, kabı da geçici süreliğine büyük saklama kabı 10 lt aldım o ısıtıcı ona sığmaz dedi petshop ve lamba için de duyu lazım dedi elektrikçi. Bir fotoğrafınızı gördüm aynı kapta sizden de var az önce yazmıştım oradan da ben o ısıtıcıyı o alt kısma nasıl tutturabilirim

Gentayı aldım damlattım, kabı da geçici süreliğine büyük saklama kabı 10 lt aldım o ısıtıcı ona sığmaz dedi petshop ve lamba için de duyu lazım dedi elektrikçi. Bir fotoğrafınızı gördüm aynı kapta sizden de var az önce yazmıştım oradan da ben o ısıtıcıyı o alt kısma nasıl tutturabilirim
Gentayi nereye damlattinız?

Geri